Alat za prilagodljivost

  • Veći tekst
  • Font za disleksiju
  • Podebljanje teksta
  • Crno-bijelo
  • Visoki kontrast
  • Kursor
  • Resetuj
  • Pristupačnost

Društvo

25.10.2022
479

DOM ZDRAVLJA - DO SADA DATO 576 DOZA VAKCINA PROTIV GRIPA

Vakcinom protiv sezonskog gripa do danas se vakcinisalo 576 naših sugrađana, rečeno nam je u kotorskom Domu zdravlja.

Podsjećaju da je vakcinacija počela 12. oktobra, da su interesovanjem zadovoljni, ali i da je dovoljan broj doza za one koji se još uvijek nisu vakcinisali.

Podsjetimo, potrebno je da se zainteresovani za vakcinaciju jave svom izabranom ljekaru i zakažu je, jer vakcinu ne smiju primiti osobe koje u trenutku vakcinacije imaju neko akutno oboljenje.

Vakcinacija se naročito preporučuje osobama koje su u posebnom riziku, imaju hronična oboljenja, onima koji su na terapiji malignih bolesti i koji imaju bilo koje druge hronične zdravstvene tegobe.

“Preporučuje se da se vakcinišu u najskorije vrijeme, jer je period stvaranja imuniteta dvije do tri nedelje od primanja vakcine” – apeluju još jednom iz kotorskog Doma zdravlja.

 “Vakcinacija je najsigurniji i najbezbjedniji način individualne i kolektivne zaštite protiv gripa i najefikasnija preventivna mjera kada se radi o suzbijanju obolijevanja i komplikacija gripa. Stoga, Dom zdravlja Kotor i ove godine preporučuje svim građanima koji su indikovani da se što prije vakcinišu i time zaštite sebe i svoje okruženje i spriječe širenje virusa” – poručuju iz Doma zdravlja Kotor.

 

Podijeli na: