Društvo
21.05.2026
1
BAKLJAMA I HIMNOM U PONOĆ OBILJEŽEN DAN NEZAVISNOSTI CRNE GORE U KOTORU (VIDEO)
Povodom Dana nezavisnosti i obilježavanja 20 godina od obnove nezavisnosti Crne Gore, građani i građanke sinoć su se okupili na kotorskoj rivi.
Tačno u ponoć intonirana je crnogorska himna, dok su baklje upaljene na Luži i na bedemima iznad Glavnih gradskih vrata.
Upriličen je i vatromet, a istovremeno su se oglasila zvona sa katedrale Svetog Tripuna, što je, kako se moglo čuti među okupljenim građanima/kama, bio slučaj i 2006. godine, kada je Crna Gora obnovila nezavisnost.
Video: Radoje Milić i Tamara Vuković
Foto: Mihaela Moškov, Tijana Jovanović i Tamara Vuković
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Sport
23.06.2026
120
NENAD BRNOVIĆ NOVI TRENER BOKELJA
Sport
23.06.2026
53
VPK PRIMORAC IZDAO PUBLIKACIJU LUČA NAŠEG ZALIVA
Ekonomija
23.06.2026
161
ODRŽAN INFO DAN POVODOM JAVNOG POZIVA ZA PODRŠKU POLJOPRIVREDNICIMA, RIBARIMA I MARIKULTURISTIMA: STOČARSTVO I POLJOPRIVREDA U FOKUSU
Sport
23.06.2026
114
BOKELJ UPALIO MOTORE, OD 11. JULA PRIPREME NA ZLATIBORU
Zabava
23.06.2026
231
STARE KANTE PROŠLE KROZ KOTOR
Mali Oglasi