Društvo
ANĐELIĆ: GRAĐANI NAJČEŠĆE PRIJAVLJUJU KRŠENJE MJERA U GRADSKOM PREVOZU
Služba za inspekcijske poslove svakodnevno kontroliše poštovanje aktuelnih epidemioloških mjera, a građani najčešće prijavljuju kršenje mjera u gradskom prevozu, kaže za Radio Kotor v.d. načelnika Miro Anđelić.
,,Građani nas kontaktiraju kako bi prijavili nepoštovanje mjera u gradskom prevozu, uglavnom prijavljuju da putnici ne nose zaštitne maske. Obavljamo i kontrolu poštovanja mjera u objektima kao što su tržni centri, ugostiteljski objekti, trgovinske radnje.
U proteklom periodu Služba za inspekcijske poslove je konstantovala niz nepravilnosti u zatvorenom prostoru. U “HDL Laković“ u Radanovićima preko nadležnih inspektora, smo djelovali najprije preventivno, a zatim represivno. Novčanom kaznom od 2.000 eura sankcionisano je pravno lice, dok je odgovorno lice kažnjeno je sa 500 eura, u cilju otklanjanja predmetnih nepravilnosti, a kako bi se u buduće poštovale aktuelne mjere”, ističe Anđelić.
On dodaje da u saradnji sa Komunalnom policijom i inspektorima Uprave za inspekcijske poslove, obilaze teren u noćnim satima i kontrolišu poštovanje epidemioloških mjera u ugostiteljskim objektima.
,,Preduzimamo sve neophodne mjere i radnje kako bismo postakli poštovanje mjera i spriječavanje širenja pandemije koronavirus”-zaključio je Anđelić.
Foto: arhiva Radio Kotora
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Sport
MOK USPOSTAVLJA GRANT FIT FOR THE FUTURE OLYMPIAN
Kultura
MINISTARSTVO KULTURE I MEDIJA PODRŽALO FESTIVALE CATTARO JUNIOR I CATTARO TEEN
Društvo
NA VEZU AZAMARA ONWARD
Društvo
UCG PRVI UPISNI ROK PRIJAVE DO 16 SATI- NA POMORSKOM FAKULTETU 220 SLOBODNIH MJESTA, 150 NA FAKULTETU ZA TURIZAM I HOTELIJERSTVO
Društvo
KOTOR BIO DOMAĆIN OBILJEŽAVANJA MEĐUNARODNOG DANA POMORACA
Mali Oglasi