Arhiva
NAUTIČARI NAJBOLJI VESLAČI
Ekipa učenika IV b nautičkog odjeljenja Srednje pomorske škole u Kotoru pobijedila je u utorak 17. maja na prvoj Školskoj veslačkoj regati koja je, povodom obilježavanja desetogodišnjice obnovljene državnosti Crne Gore održana u akvatorijumu luke Kotor.
U pobjedničkom timu bili su maturanti Jovan Koprivica, Aleksa Šćekić, Petar Bogdanović, Marko Trivun, Vukašin Batuta, Ivan Maslovar, Jovan Bosnić, Petar Jauković i Bojan Milović.
Drugo mjesto osvojili su učenici trećeg razreda nautike (odjeljenje IIIb).
Trećeplasirani su, takođe, nautičari – opet maturanti, samo iz drugog odjeljenja – IV a.
Učenici su se takmičili po kup sistemu, učestvovalo je dvadeset ekipa sa dvije stotine pedeset učenika nautičkog, brodomašinskog i špediterskog smjera, a među momcima u veslačkim ekipama našle su se i djevojke.
Takmičili su se i profesori.
Ekipa brodomašinaca koju je vodio prof. Zoran Pejović, bila je bolja od ekipe nautičara koju je vodio prof. Mario Crvelin.
Svih šest stotina učenika Srednje pomorske škole prisustvovalo je regati i svi su dobili specijalno dizajnirane majice.
{gallery}srednjapomveslaci{/gallery}
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Kultura
NOĆ SA ANDERSENOM U GRADSKOJ BIBLIOTECI I ČITAONICI KOTOR
Društvo
VODIČKINJA ISIDORA STANIŠIĆ: TURISTE/KINJE U KOTORU PRIVLAČE ISTORIJA I PRIRODA, NEDOSTAJE AUTENTIČNIH SUVENIRA I LOKALNE GASTRONOMSKE PONUDE (AUDIO)
Društvo
ČASOPIS "TIME OUT": MEĐU 50 NAJLJEPŠIH MJESTA NA SVIJETU I BOKOKOTORSKI ZALIV
Sport
VATERPOLO U15 SELEKCIJA NA EASTER CUP BUDVA 2026
Kultura
CENTRALNA MANIFESTACIJA FEŠTE KAMELIJA DANAS U STOLIVU
Mali Oglasi