Arhiva
U FIRENCI POČETAK SARADNJE SA FONDACIJOM DEL BIANCO
U Firenci je od 12. do 14. marta održana konferencija Fondacije „Romualdo del Bianco - Life beyond tourism" na kojoj je potpisan Memorandum o saradnji sa Opštinom Kotor.
„Fondacija se u osnovi bavi pitanjima kulture i opstanka kulturnog nasljeđa i kvaliteta života u gradovima koji doživljavaju turističku ekspanziju. Za 25 godina postojanja razvila je mehanizme interkulturalnog dijaloga i dobila podršku mnogih zemalja, gradova i institucija. Osim Kotora memorandum su potpisali US ICOMOS, a dosta ranije i UNESCO i UNWTO. Predstavnice Opštine Kotor Tijana Čađenovic i Tijana Petrović imale su izlaganje Značaj kulturno-istorijskog nasljeđa u periodu turističke ekspanzije. Na konferenciji su učestvovali i predstavnici iz Japana, Filipina, Velike Britanije, Belgije, Kanade, Portugala, Kine, Brazila, Malte, Poljske i drugih zemalja" – stoji u saopštenju Opštine.
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Kultura
DAN BOKELJSKE MORNARICE (VIDEO)
Sport
MILJENOVIĆ PO OBIČAJU NAJBOLJI
Sport
ĆOROVIĆ NA REPREZENTATIVNOM SPISKU MILOŠEVIĆA
Sport
NAD BOKOM PO MJESEČINI 29. JUNA
Ekonomija
KOTORSKA PIJACA – SMOKVE 5, ŠUMSKE JAGODE 12 EURA
Mali Oglasi