Arhiva
SERVISNE INFORMACIJE
DOM ZDRAVLJA
U opštoj službi Doma zdravlja danas do 14 sati rade doktorke Maslovar, Radošević, Perović i Đonović, od 14 do 20 doktorke Petković i Božović. U hitnoj službi do 7 sati ujutru je doktorka Matijević. U dječjem dispanzeru do 14 sati rade doktorke Mačić i Đurović, a od 14 do 20 sati doktorka Čelebić. U ginekološkoj ambulanti rade doktori Petričević i Vučetić. U ambulanti u industrijskoj zoni danas je doktorka Popović, a u Risnu doktorka Vučetić.
U ovoj zdravstvenoj ustanovi u toku je vakcinacija protiv sezonskog gripa. Vakcinacija se, uz neophodan uput izabranog ljekara, obavlja u previjalištu radnim danima od 10 do 12 i od 16 do 18 sati.U Dječjem dispanzeru Doma zdravlja (od 1. decembra) radi patronažna sestra.
Avioni
Let aviona „Montenegroerlajns" iz Tivta za Beograd je danas u 14 sati i 30 minuta. Iz Beograda za Tivat avion "Montenegroerlajnsa" polijeće u 9.35 i u 15 sati i 50 minuta, obavještavaju iz turističke agencije "Vizin travel".
Plan za zaštitu od požara
Nacrt opštinskog plana za zaštitu i spašavanje od požara stavljen je na javnu raspravu u trajanju od 45 dana. Nacrt je objavljen na sajtu Opštine Kotor, a primjedbe i sugestije se mogu dostaviti putem mejla vatrogasackotor@t-com.me. Centralna javna rasprava održaće se 1. februara s početkom u 10 sati u palati Bizanti.
Centar za kulturu
Drugi ciklus filmova Pedra Almodovara, u saradnji sa Crnogorskom kinotekom na programu je kina „Boka" u Starom gradu od danas do 30.januara.
Večeras će se od 20 sati prikazivati „Živo meso", sjutra veče, takođe od 20 sati „Pričaj s njom" i u subotu 30. januara „Mračne navike" u istom terminu.
Vrijeme
Temperatura vazduha u Kotoru u 6 sati i 30 minuta iznosila je 9 stepeni, relativna vlažnost vazduha 92 procenta, vazdušni pritisak 1031 milibar.U južnim predjelima Crne Gore danas će biti promjenljivo oblačno. Uglavnom na primorju, ponegdje moguća slaba kiša. Na sjeveru, u jutarnjim satima, po kotlinama magla, tokom dana suvo vrijeme sa sunčanim intervalima. Vjetar uglavnom slab i promjenljiv, na sjeveru mjestimično umjeren do pojačan, južni i jugozapadni. Najviša dnevna temperatura vazduha od 4 do 14 stepeni.
Prognoza vremena za pomorce za četvrtak 28. januar 2016. godine
SINOPTIČKA SITUACIJA: Polje visokog vazdušnog pritiska.
PROGNOZA VREMENA ZA JUŽNI JADRAN ZA NAREDNA 24 ČASA: Vjetar promjenljivog smjera 4-16 čvorova. More uglavnom 1-2. Vidljivost 10-20 km. U noćnim i jutarnjim satima ponegdje moguća magla i smanjena vidljivost.
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Društvo
KANONIZOVAN SVEŠTENOMUČENIK MIHAILO (BARBIĆ), PAROH KRTOLJSKI
Ekonomija
ŠAROLIKA PONUDA I OVOG JUTRA NA GRADSKOJ PIJACI U KOTORU
Društvo
DAN NOVINARA CRNE GORE OBILJEŽEN JUČE NA CETINJU
Društvo
TRI ČETVRTINE MEDIJSKIH PROFESIONALACA PRIMA PLATU MANJU OD PROSJEČNE
Društvo
U KOTORU DANAS KANONIZACIJA SVEŠTENOMUČENIKA MIHAILA (BARBIĆA), PAROHA KRTOLJSKOG
Mali Oglasi