Arhiva
TOPOVI NA IMANJU KOMUNALNOG U KAVČU
Malo koji Kotoranin srednje generacije nema fotografiju sa gradskih topova koji su se do prije desetak godina nalazili pred glavnim gradskim vratima. Nakon njihovog uklanjanja građani su pisali peticije da se vrate, ali ništa nije urodilo plodom. Nerijetko su se raspitivali o sudbini topova, a pitanje gdje se sada nalaze zabilježili smo i u našoj redovnoj kontakt emisiji „Grad i vi".
Kako nam je kazao direktor kotorskog Komunalnog preduzeća Zoran Mrdak, topovi se nalaze na imanju ovog preduzeća u Kavču. „Odloženi su i sačuvani u prostoru naše mehaničke radionice, a uredili smo im i postolja. Ukoliko u budućnosti bude napravljeno idejno rješenje i donešena odluka o lokaciji na kojoj će biti smješteni, topove ćemo svakako premjestiti" – kazao je Mrdak za Radio Kotor.
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Društvo
RADULOVIĆ: POMORCI SU AMBASADORI CRNE GORE I KLJUČ GLOBALNE TRGOVINE
Društvo
ELENA LJILJANIĆ: LOKALNI JAVNI EMITERI I DALJE DRŽE STABILNU POZICIJU
Društvo
KOTOR: UHAPŠEN PRIPADNIK IRANSKE REVOLUCIONARNE GARDE, HAKERSKIM NAPADIMA OŠTETIO SAD ZA 3,4 MILIJARDE DOLARA
Kultura
AKCIJOM GRAĐANA KNJIŽNI FOND PRVE JAVNE BIBLIOTEKE PRIVREMENO ZBRINUT U DOMU STARIH „GRABOVAC“ U RISNU
Ekonomija
U KOTORU DANAS BORAVI 9 023 GOSTA
Mali Oglasi