Arhiva
DANILOVIĆ NA PROSLAVI SVETE LUCIJE
Crnogorski vaterpolo internacionalac Damjan Danilović nedavno je bio učesnik drevnog sicilijanskog običaja. Naime, italijanski prvoligaš klub „Ortiđa" iz Sirakuze na Siciliji, za koji igra naš sugrađanin, poznat je po svojoj integrisanosti sa lokalnom zajednicoma. Klub, koji nosi naziv po starom jezgru grada Sirakuze, redovno je uključen u brojne humanitarne aktivnosti, a participira u društvenim događanjima života grada. Tako je 13. decembra, na Dan zaštitnice grada Svete Lucije (Lućije), vaterpolo ekipa „Ortiđe" bila određena da u tradicionalnoj procesiji prenošenja grandiozne srebrne relikvije svetiteljke, teške oko 1300 kilograma, bude među 97 imenovanih za ovu izuzetnu počast prenosa. Danilović je u kratkom javljanju Radio Kotoru rekao da je ovo za njegovu ekipu, kao i za njega lično, predstavljalo izuzetnu privilegiju koja se ne zaboravlja za čitav život.
„Biti dio tradicionalne svečanosti koja okuplja gotovo sve građane Sirakuze i koja se u gradu priprema godinu dana, znači mi mnogo, i osjećam se veoma prijatno i uzbuđeno što sam bio dio svega ovoga " - rekao je Danilović koji je u našoj zemlji igrao za Primorac, Jadran i Budvu, a sa reprezentacijom Crne Gore okitio se zlatnom medaljom na Evropskom prvesntvu u Malagi 2008. godine.
{gallery}damjandanilovicitalija{/gallery}
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Društvo
ELENA LJILJANIĆ: LOKALNI JAVNI EMITERI I DALJE DRŽE STABILNU POZICIJU
Društvo
KOTOR: UHAPŠEN PRIPADNIK IRANSKE REVOLUCIONARNE GARDE, HAKERSKIM NAPADIMA OŠTETIO SAD ZA 3,4 MILIJARDE DOLARA
Kultura
AKCIJOM GRAĐANA KNJIŽNI FOND PRVE JAVNE BIBLIOTEKE PRIVREMENO ZBRINUT U DOMU STARIH „GRABOVAC“ U RISNU
Ekonomija
U KOTORU DANAS BORAVI 9 023 GOSTA
Društvo
U SASTAVU DVD BOGOLJUB BREZIĆ PERAST 16 PROFESIONALACA I 15-TAK VOLONTERA - DRAGUTINOVIĆ: OPREMA FUNKCIONALNA, VOZILA U ISPRAVNOM STANJU
Mali Oglasi