Arhiva
TURIZAM PO JAČIM EKOLOŠKIM ZAHTJEVIMA
„Prednosti razvoja niskokarbonskog održivog turizma u Crnoj Gori", naziv je dvodnevnog seminara za novinare i PR službe opština Herceg Novi, Kotor, Tivat i Cetinje održanog 26. i 27. novembra u Budvi.
"Centar za održivi razvoj/UNDP i Ministarstvo održivog razvoja i turizma realizuju ovaj inovativni projekat, koji finansira Globalni fond za životnu sredinu. U naredne četiri godine, projekat ima za cilj da doprinese smanjenju emisija štetnih gasova (prvenstveno ugljen dioksida) u sektoru turizma i značajno smanji negativan uticaj na životnu sredinu.
U fokusu projekta je Bokokotorski zaliv i opštine Kotor, Tivat, Herceg Novi i Cetinje - zbog mogućnosti gradnje žičare Kotor-Cetinje. Za uspjeh projekta, neophodno je aktivno učešće i doprinos velikog broja aktera iz državne uprave i lokalne samouprave, javnih ustanova i preduzeća, privatnog sektora, organizacija civilnog društva, međunarodnih organizacija, naučne zajednice, medija, lokalnog stanovništva i turista. Ispred opštine Kotor seminaru je prisustvovala Jelena Vukašinović, savjetnik za informisanje" – saopšteno je iz lokalne uprave.
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Društvo
ELENA LJILJANIĆ: LOKALNI JAVNI EMITERI I DALJE DRŽE STABILNU POZICIJU
Društvo
KOTOR: UHAPŠEN PRIPADNIK IRANSKE REVOLUCIONARNE GARDE, HAKERSKIM NAPADIMA OŠTETIO SAD ZA 3,4 MILIJARDE DOLARA
Kultura
AKCIJOM GRAĐANA KNJIŽNI FOND PRVE JAVNE BIBLIOTEKE PRIVREMENO ZBRINUT U DOMU STARIH „GRABOVAC“ U RISNU
Ekonomija
U KOTORU DANAS BORAVI 9 023 GOSTA
Društvo
U SASTAVU DVD BOGOLJUB BREZIĆ PERAST 16 PROFESIONALACA I 15-TAK VOLONTERA - DRAGUTINOVIĆ: OPREMA FUNKCIONALNA, VOZILA U ISPRAVNOM STANJU
Mali Oglasi