Arhiva
SLAVA BORCIMA PALIM ZA SLOBODU
Udruženje boraca NOR-a i antifašista Kotor u subotu 21. novembra su obilježili Dan opštine Kotor. Delegacija UBOR-a i antifašista Kotor koju je predvodio v.d. predsjednika Jovo Bećir sa svojim saradnicima položila je cvijeće na spomenik u Risnu u 10 sati. Delegaciju Opštine Kotor predvodio je predsjednik dr Aleksandar Stjepčević i sa saradnicima položio cvijeće na spomenik borcima palim za slobodu našeg grada. Počast je odala i Bokeljska mornarica uz zvuke Gradske muzike i pored loših vremenskih uslova. „Prisjetimo se Prve bokeljske narodno-oslobodilačke udarne brigade, slavne Druge dalmatinske brigade i drugih jedinica koje su slomile otpor njemačkih i četničkih snaga. U tim žestokim borbama koje su trajale više od mjesec dana 500 njemačkih vojnika je izbačeno iz stroja, a preko polovine ovog broja je zarobljeno. Bokeljska brigada je tada izgubila 37 hrabrih boraca. Ginula je mladost Boke i drugih krajeva, a veliki broj boraca je bio ranjen. U borbama na prilazima Boki i u Boki palo je preko 50 pripadnika Druge dalmatinske brigade, a 136 ranjeno" – rekao je ovom prilikom u prigodnom obraćanju potpredsjednik Opštine Jovo Suđić.
{gallery}borci211115{/gallery}
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Kultura
AKCIJOM GRAĐANA KNJIŽNI FOND PRVE JAVNE BIBLIOTEKE PRIVREMENO ZBRINUT U DOMU STARIH „GRABOVAC“ U RISNU
Ekonomija
U KOTORU DANAS BORAVI 9 023 GOSTA
Društvo
U SASTAVU DVD BOGOLJUB BREZIĆ PERAST 16 PROFESIONALACA I 15-TAK VOLONTERA - DRAGUTINOVIĆ: OPREMA FUNKCIONALNA, VOZILA U ISPRAVNOM STANJU
Sport
LAHOR USPJEŠAN NA KUPU JEDRILIČARA SA ŠKVERA, U TOKU PRIJAVE ZA NOVU GRUPU ŠKOLE JEDRENJA
Sport
MLADI CRNOGORSKI VATERPOLISTI NA SP U PORTUGALU
Mali Oglasi