Alat za prilagodljivost

  • Veći tekst
  • Font za disleksiju
  • Podebljanje teksta
  • Crno-bijelo
  • Visoki kontrast
  • Kursor
  • Resetuj
  • Pristupačnost

Arhiva

28.10.2015
586

ANIMA-CIKLUS FILMOVA O POMIRENJU

anima jedan dan za mirAnima-Centar za žensko i mirovno obrazovanje u sklopu redovnih aktivnosti na širenju mirovnih i feminističkih ideja nastavlja sa prikazivanjem ciklusa dokumentarnih filmova o pomirenju (pet filmova).
Dokumentarni filmovi su iz serijala „Živjeti zajedno" koji su realizovani u saradnji udruženja „BH novinari" i Nezavisnog društva novinara Vojvodine u koprodukciji sa RTV Vojvodine, pod pokroviteljstvom EU medijskog fonda „jačanje medijske slobode u Srbiji" i Ministarstva kulture i informisanja Republike Srbije. Filmovi govore o građanskoj hrabrosti iz ratnog i poratnog perioda na području exYu.
U prvom planu su ljudi koji su ostali humani u najtežim vremenima, heroji koji vlastitim primjerom i životom svjedoče mogućnost solidarnosti u vremenima sukoba, kao i mogućnost jačanja povjerenja i procesa pomirenja u regionalnim okvirima, bez relativizovanja ili ublažavanja odgovornosti za ono što se dogodilo.
Drugi film „Heroji bitke za ranjenike" autora Aleksandra Reljića (Srbija)će biti prikazan večeras u 19 sati u Kući slobodne misli, Kavač.
"Pozivamo vas da zajedno promišljamo o prikazanom filmu i stvaramo naše oaze povjerenja" - poručuje Tim Anime

Podijeli na: