Arhiva
PRVO MJESTO KORDIĆU I ARMY OF MONTENEGRO
Fotografija "Army of Montenegro" Kotoranina Stevana Kordića osvojila je prvo mjesto u kategoriji "Pejzaži" na međunarodnom foto konkursu "Biodiverzitet", koji su organizovali Zavod za zaštitu prirode Srbije i Fondacija Global Scientific Research Foundation.
"Žiri, koji su činili renomirani fotografi i stručnjaci predstavnici društva National Geographic: Igor Rill, Tino Soriano i Robin More, nakon višestruke selekcije gotovo 2000 fotografija sa motivima iz cijelog svijeta, proglasio je pobjedničke radove po kategorijama: Divlje vrste, Crvena lista, Pejzaži i Ljudi. Nagrađeni radovi biće prikazani na otvaranju III Svjetskog kongresa biodiverziteta u galerijskom prostoru Mećavika u Parku prirode Šargan - Mokra Gora 26. oktobra. Fotografija je nastala tokom Plovidbe 2013, koju su organizovali Fakultet za pomorstvo Kotor i Vojska Crne Gore na ruti Kotor – Bari - Kotor u cilju praktične obuke studenata na školskom brodu Jadran" – napisao je na svom sajtu Stevan Kordić.
Kako je saopštio, ova nagrada je samo sićušan prilog u dokazu što š/b Jadran može da znači za promociju Crne Gore, njenog pomorstva i njene Mornarice. „Ništa manji je njegov značaj za obuku budućih generacija pomoraca, što je i osnovna namjena š/b Jadran. Zato, neka mi to bude dozvoljeno ovom prilikom, molim sve nadležne da naprave nužan napor da se njegov dugogodišnji remont što prije završi" – zaključio je Kordić.
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Društvo
VUKŠIĆU ZNAČKA ZAŠTITE I SPAŠAVANJA
Kultura
PREDSTAVU LEPA BRENA PROJECT PUBLIKA U KOTORU NAGRADILA VELIKIM APLAUZOM
Društvo
IVANOVIĆ: NVO I MI BOKE PROŠLE GODINE REALIZOVALA ČETIRI PROJEKTA, NASTAVLJA PODRŠKU DJECI I MLADIMA S INVALIDITETOM (AUDIO)
Društvo
RADULOVIĆ: NAŠI POMORCI U PERSIJSKOM ZALIVU DA SE JAVE MINISTARSTVU
Društvo
SAOPŠTENJE MINISTARSTVA VANJSKIH POSLOVA POVODOM BEZBJEDNOSNE SITUACIJE NA BLISKOM ISTOKU
Mali Oglasi