Arhiva
BROD MIRA PONOVO U KOTORU
U kotorsku luku u oktobru će ponovo uploviti "Brod mira" koji promoviše borbu protiv nuklearnog naoružanja. Povodom obilježavanje sedamdeset godina od pada atomske bombe na Hirošimu i Nagasaki, Sekretarijat za kulturu, sport i društvene djelatnosti Opštine Kotor u petak 2. oktobra u 19 sati organizuje izložbu slika koju će u galeriji Kulturnog centra otvoriti potpredsjednik Opštine Kotor Tvrtko Crepulja. „Opština Kotor je punopravan član međunarodne organizacije "Mayors for Peace" koja okuplja 6.206 gradova iz svih krajeva svijeta. Organizacija je oformljena 1982. godine na sjednici UN o razoružanju održanoj u Njujorku, a na predlog gradonačelnika Hirošime - Takeshi Araki. U namjeri da svijet upozna opasnost od nuklearnog oružja, dugoročne posljedice koje se generacijama osjećaju, pokrenuta je inicijativa čije su aktivnosti usmjerene ka povezivanju gradova, različitih kultura, posebno ka mladima i razvijanju njihove svijesti o posljedicama nuklearnog naoružanja. U oktobru mjesecu, Kotor će posjetiti Brod mira (Peace boat) koji ploveći po svjetskim lukama promoviše načela organizacije "Mayors for Peace". U okviru brojnih aktivnosti, uključene su i hibakuše. Oni govoreći o svojim bolnim iskustvima nastoje da ukažu mladim generacijama o opasnostima od atomskog naoružanja" – navodi se u saopštenju Sekretarijata za kulturu. Zainteresovani će izložbu moći da pogledaju do 10. oktobra.
Foto-RTCG
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Društvo
CRNOGORSKI POMORCI VEĆ DVA MJESECA BLOKIRANI U ORMUSKOM MOREUZU
Društvo
INSTITUT ZA BIOLOGIJU MORA 31/65: 60 GODINA OD OSNIVANJA MEĐUNARODNE LABORATORIJE ZA ISTRAŽIVANJE MOZGA
Društvo
INFO DAN I RADIONICA “FORMA ZA BIZNIS PLAN – OBRAZAC 2”
Kultura
PJACA OD DŽEZA I CHINA STAGE: MUZIČKA PUTOVANJA OD MEDITERANA DO KALIFORNIJE I KINE
Politika
NASTAVAK V SJEDNICE SKUPŠTINE OPŠTINE KOTOR 01. JULA 2026.
Mali Oglasi