Arhiva
ORGANIZACIJA BORACA NOR-a NA MAMULI
Organizacija boraca Narodnooslobodilačkog rata 1941-1945. godine (OBNOR) Kotora, Herceg Novog, Tivta i Budve, a u skladu sa programom rada i svojim aktivnostima danas organizuju posjetu logoru Mamula u Herceg Novom. Organizatori su obezbjedili prevoz brodom u 9 sati iz Zelenike i u 9 sati i 30 minuta sa Rosa.
Foto-carpediembokatours.com
Obavještavaju se građani Boke i Budve, poštovaoci ratnih zarobljenika i zatočenika da posjete logor gdje su u zatočeništvu uglavnom bili borci Bokeljskih jedinica i Druge dalmatinske brigade, kao i njihovi simpatizeri. „S obzirom na to da je jedan broj zarobljenika ostavio svoje živote na Mamuli, ovim činom borci i posjetioci logora žele odati počast i pokloniti se sjenima onih koji su dali svoje života za slobodu i za sve ono dobro što su ostavili svojim potomcima. Na ovaj način se mladi naraštaj upoznaje sa životom u logorima gdje su njihovi roditelji, djedovi i bake bili izloženi mučenju i raznim svirepostima. Dakle, ovim se želi poslati poruka da se zalažemo za mir i da više nikad ne dođe do rata", navodi se u saopštenju OBNOR-a.
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Sport
OPEN KUP PLAV 2026 – BRONZANA ODLIČJA TAKMIČARIMA DŽUDO KLUBA KOTOR
Sport
DŽUDO KLUB KOTOR: 34 ČLANA POLAGANJEM STEKLA POJASEVE
Društvo
UO UCG: PROF. DR TATIJANA DLABAČ IMENOVANA ZA DEKANKU POMORSKOG FAKULTETA U DRUGOM TROGODIŠNJEM MANDATU
Sport
BALIĆ: OČEKUJEMO FORMIRANJE EKIPE PRIJE DRUGE FAZE PRIPREMA
Društvo
INTERVENCIJA PRIPADNIKA SLUŽBE ZAŠTITE I SPAŠAVANJA - POVRIJEĐENU OSOBU BEZBJEDNO SPUSTILI SA BEDEMA
Mali Oglasi