Arhiva
KOSTIN KRUZER I DALJE U KOTORU
Kruzer "Costa Mediterranea" zbog problema sa spuštanjem tendera (jednog od čamaca za spašavanje) i danas je u 13 i 30 i dalje bio na sidrištu ispred kotorske luke, iako je juče u 14 sati trebalo da isplovi prema grčkoj luci Argostoli. Po riječima direktora A.D. Luka Kotor Vasilija Kusovca problem je i dalje vraćanje tenderu broj šest na početnu poziciju, nakon čega bi brod trebalo da isplovi. Tender je juče duže vremena visio na boku kruzera, a posada je uspjela da ga djelimično podigne. „Plovna dizalica koja bi čamac trebalo da vrati na početnu poziciju upravo stiže. U toku je sastanak, pravi se šema u cilju usaglašavanja aktivnosti između broda i plutače. Dizalica sa plutače bi trebalo da podigne čamac na potrebnu poziciju i da ga fiksira. Nakon toga brod dobija slobodan saobraćaj od Lučke kapetanije ", kazao je Kusovac za Radio Kotor. Tender 293 metra dugog kruzera od 85.619 brt-a ostao je juče da visi nakon neuspjelog pokušaja spuštanja u more u cilju prevoza putnika do obale. Okolnosti nisu ugrozile putnike budući da se ukrcavaju na tender tek kada je on spušten u more.{gallery}brodcostabarza{/gallery}
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Kultura
ODRŽAN ZAVRŠNI KONCERT POLAZNIKA MASTERKLASA ROMANA SIMOVIĆA
Sport
NENAD BRNOVIĆ NOVI TRENER BOKELJA
Sport
VPK PRIMORAC IZDAO PUBLIKACIJU LUČA NAŠEG ZALIVA
Ekonomija
ODRŽAN INFO DAN POVODOM JAVNOG POZIVA ZA PODRŠKU POLJOPRIVREDNICIMA, RIBARIMA I MARIKULTURISTIMA: STOČARSTVO I POLJOPRIVREDA U FOKUSU
Sport
BOKELJ UPALIO MOTORE, OD 11. JULA PRIPREME NA ZLATIBORU
Mali Oglasi