Arhiva
TITULA KALEZIĆU
Internacionalni majstor Blažo Kalezić, član podgoričke Budućnosti, odbranio je titulu brzopoteznog šahovskog prvaka Crne Gore pošto je danas na šampionatu u Nikšiću pobijedio u konkurenciji 60 igrača. Drugi je bio internacionalni majstor Marko Krivokapić iz nikšićke Elektroprivrede, a treći prvotimac tivatske "Mimoze" MIlan Draško.
Igralo se 13 kola po Švajcarskom sistemu uz tempo tri minuta po igraču i dvije sekunde za svaki odigrani potez.
Veljko Draganić iz Mimoze bio je šesti a njegov klupski drug Dragan Popadić 23. Za prvih 15 igrača dodjeljene su novčane nagrade u ukupnom iznosu od 1.050 eura. Prvenstvo je odigrano u restoranu Sportskog centra u Nikšiću.
Prvenstvo je otvorio predsjednik opštine Nikšić Veselin Grbović, kojim je i sam bio učesnik šampionata. Na otvaranju prisutne je pozdravila Angelina Vuković, predsjednica Šahovskog saveza Crne Gore, koji je bio i organizator turnira.
Foto-b92.net
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Sport
FSCG NA KONGRESU FIFA, OGNJANOVIĆ ISTAKAO ZADOVOLJSTVO
Sport
SVEČANO OTVORENA MEĐUNARODNA BRDSKA AUTO TRKA KOTOR-TROJICA 2026
Društvo
SLOBODNI MEDIJI – PREDUSLOV OTVORENOG I TRANSPARENTNOG DRUŠTVA
Društvo
SLOBODA MEDIJA JE TEMELJ ODGOVORNE DRŽAVE
Sport
KOTOR DANAS U ZNAKU MEĐUNARODNE BRDSKE AUTO TRKE KOTOR-TROJICA 2026
Mali Oglasi