Arhiva
VODA U INDUSTRIJSKOJ ZONI UPOTREBLJIVA ZA PIĆE
Kao što je objavljeno u sredstvima javnog informisanja, 30. avgusta na području Industrijske zone i okolnih naselja došlo je do zamućenja vode u vodovodnom sistemu.
S obzirom na to da u prethodnom periodu (već duže vrijeme) nije bilo prekida u vodosnabdijevanju, a kako su vodovodne instalacije pod pritiskom, nije moglo doći do prodora vode u vodovodni sistem. U tom slučaju jedino je moguće da je interni hidrofor nekog od objekata na ovom području u vrijeme pada pritiska u mreži, kroz priključak praktično upumpao zaprljanu vodu u vodovodni sistem.
"Vodovod je odmah nakon obavještenja o problemu preuzeo određene mjere radi lociranja istog, a takođe da se ubuduće ne bi dogodila slična situacija. U međuvremenu urađeno je 11 analiza vode i sve su bile uredne, pa se može zaključiti da je stanje uredno i da se voda može upotrebljavati za piće.
Treba napomenuti da, kao i bilo gdje na mreži, u slučaju potpunog prekida vodosnabdijevanja par sati preventivno treba trošiti vodu za druge potrebe (pranje, uzimanje zaliha...) prije nego što se upotrijebi za piće", saopšteno je danas iz DOO "Vodovod i kanalizacija" Kotor.
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Društvo
IZ SJEĆANJA NOVINARA DUŠANA DAVIDOVIĆA - BISERNICE BOKE OD PJACE OD SALATE DO OSTRVA MAMULA
Društvo
UDRUŽENJE „KAMELIJA“ STOLIV I MJESNA ZAJEDNICA STOLIV SJUTRA OBILJEŽAVAJU DAN BORCA
Društvo
PRIPADNICI SLUŽBE ZAŠTITE I SPAŠAVANJA INTERVENISALI DANAS POPODNE NA PODRUČJU VIDIKOVCA
Sport
U AMBASADI CRNE GORE U HAGU SVEČANO POTPISAN MEMORANDUM O SARADNJI – ARSENAL TIVAT OD SEPTEMBRA NASTUPA U PRVENSTVU KRALJEVINE NIZOZEMSKE
Društvo
UCG RASPISUJE SJUTRA KONKURS ZA DRUGI UPISNI ROK: PRIJAVE 6. I 7. JULA
Mali Oglasi