Arhiva
ZBROG KRŠENJA NOVOG ZAKONA O PUŠENJU NAPISANO 12.690 EUR KAZNI
Glavna turistička inspektorka Svetlana Šljivančanin rekla da je od avgusta do danas, po osnovu Zakona o ograničavanju duvanskih proizvoda izrečeno kazni ukupnog iznosa 12.690 eura.
Ona je podsjetila da je novi Zakon o ograničavanju upotrebe duvanskih proizvoda stupio na snagu u avgustu.
"Mi smo i prethodnih godina, kao i ove, po osnovu starog zakona vršili nadzor i izrekli ukupno kazne iznosa 89.100 eura. Od avgusta do danas imamo kazne u iznosu od 12.690 eura novčanih kazni", rekla je Šljivančanin.
Ona je naglasila da je, kada su ugostitelji u pitanju situacija mnogo bolja nego prethodnih godina.
"Situacija je posebno bolja nego u odnosu na 2011, kada se počelo sa nadzorom u ugostiteljskim objektima u dijelu ograničavanja duvanskih proizvoda. Mnogo je bolja svijest vlasnika ugostiteljskih objekata da svoje poslovanje usklade sa Zakonom i da se on sprovodi u cilju zaštite života i zdravlja ljudi", navela je Šljivančanin.
Ona je dodala da je nadzor po pitanju tog Zakona sastavni dio redovnih aktivnosti Turističke inspekcije.
"U svakodnevnom radu kontrolišemo da li je ugostitelj uskladio poslovanje u skladu sa Zakonom", zaključila je Šljivančanin.
(bankar.me)
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Kultura
ODRŽANA RADIONICA 3D SKENIRANJA I ŠTAMPE U ARHEOLOGIJI
Politika
NASTAVAK V SJEDNICE SKUPŠTINE OPŠTINE KOTOR 2. JUNA
Sport
SLOGA STARI BAR POBJEDNIK KUPA NIKŠA BUĆIN 2026.
Ekonomija
PROF. DR ŽUPANOVIĆ: NIJE ISTINA DA NAŠI MLADI NE ŽELE DA RADE; GRABALJ POZICIONIRATI KAO DESTINACIJU ZELENOG I RURALNOG TURIZMA A NE KAO PODRUČJE ZA SKLADIŠTA
Društvo
UDRUŽENJE PENZIONERA KOTOR: OD 25. DO 29. MAJA PRIJAVE ZA DVODNEVNI IZLET U PLJEVLJA
Mali Oglasi