Arhiva
ŠANTIĆ OSVOJIO ELBRUS
Naš sugrađanin Marjan Šantić osvojio je nedavno najveći evropski planinski vrh Elbrus koji se nalazi u Rusiji, na Kavkazu.
U pitanju je uspon na nadmorsku visinu od 5.642 metra, a temperature se kreću i do trideset stepeni ispod nule.
Kako nam je kazao za emsiju Ljetnje priče, koju možete slušati sjutra od 17 i 15, Šantić je bio jedini učesnik ekspedicije iz Crne Gore. Sa njim je bio i planinar (ljekar) iz Srbije.
„Na samom vrhu je dostupnost kiseonika svega pedeset odsto", kazao je Šantić.
Inače, posljednji dan uspona je bio posebno naporan, a ekspediciju je pratilo loše vrijeme praćeno jakim vjetrom, snijegom i grmljavinom.
Uspon jer trajao sedam dana, a radila se i aklimatizacija koja podrazumijeva povratak sa postignute visinske kote na početnu tačku.
Pripreme za su trajale oko šest mjeseci.
"Imao sam cilj pred sobom i sve sam to izdržao", kazao je Šantić.
{gallery}1a1a0aSANTICAVG19{/gallery}
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Društvo
OPŠTINA KOTOR I AGENCIJA ZA SPREČAVANJE KORUPCIJE POTPISALE MEMORANDUM O SARADNJI
Kultura
10. JUBILARNI MEĐUNARODNI FILMSKI FESTIVAL FORTECA PERAST 2026, IZMEĐU 26. i 30. JULA I TURNEJA U KOTORU, BERANAMA I NA CETINJU
Društvo
POTPISANI UGOVORI O SUFINANSIRANJU PROJEKATA IZ OBLASTI LIKOVNOG STVARALAŠTVA ZA 2026. GODINU
Kultura
NAJAVA PROGRAMA XL FESTIVALA GRAD TEATAR ZA NEDJELJU, 26. JUL
Kultura
PREDAVANJE O. OLIVERA SUBOTIĆA POVODOM 170 G. OD ROĐENJA NIKOLE TESLE
Mali Oglasi