Arhiva
TOKOM USPENSKOG POSTA MOLEBAN SVAKE VEČERI
Iz Uprave Srpske pravoslavne parohije saopštavaju da se u crkvi Sv. Nikole tokom Uspenskog posta (od 14. do 28. avgusta) svake večeri u 21 čas služi moleban Presvetoj Bogorodici.
"Po usmenoj tradiciji, u 17. vijeku Presveta Bogorodica je zaštitila Primorje od kuge i od tada se ovaj moleban služi u znak zahvalnosti Majci Božijoj. Služio se i u Zadru, Dubrovniku, Šibeniku i mnogim drugim primorskim mjestima. Ikona pred kojom se služi je očigledno rad nekog dobrog kritskog majstora 18. ili 19. vijeka. Okovana je u srebro. Nemamo podatak pred kojom ikonom je rasnije služeno, utoliko prije što je požar u crkvi Sv. Nikole 1896. uništio mnoge ikone. Ikona je inače preko godine u crkvenoj riznici i iznosi se isključivo u vrijeme služenja ovog molebana", saopšteno je iz Parohije.
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Društvo
IZ NOVINARSKIH SJEĆANJA DUŠANA DAVIDOVIĆA: OD 1979.U KOTORU BIRAMO SPORTISTU GODINE; KO ĆE BITI NAGRADJEN NA KRAJU GODINE
Sport
SAVIĆEVIĆ NAKON REMIJA BOKELJA- REALAN REZULTAT
Sport
REMI BOKELJA I DEČIĆA, BALIĆ ZAVRŠIO IGRAČKU KARIJERU
Sport
POBJEDA GRBLJA PROTIV RUDARA ZA KRAJ JESENJEG DIJELA
Društvo
KOTORSKO IZDANJE FESTIVALA UBRZAJ 2025, 12. DECEMBRA U KINU BOKA
Mali Oglasi