Alat za prilagodljivost

  • Veći tekst
  • Font za disleksiju
  • Podebljanje teksta
  • Crno-bijelo
  • Visoki kontrast
  • Kursor
  • Resetuj
  • Pristupačnost

Arhiva

26.07.2019
439

RADIONICA CAPACITY BUILDING WORKSHOP

1a1a1a1aradionica19Radionica pod nazivom 'Capacity building workshop' na temu jačanja kapaciteta turističkih operatera, a u cilju daljeg razvoja turističkog proizvoda održava se danas u konferencijskoj sali hotela "Vardar".

Savjetnica za međunarodnu saradnju u Opštini Kotor Lena Pasinović obratila se u ime opštinskog tima za sprovođenje projekta ,, Rediscover".

Ona ja kazala da je radionica jedna u nizu koje Opština Kotor organizuje, u okviru projekta ,,Rediscover" sa ciljem odkrivanja jevrejskog materijalnog i nematerijalnog naslijeđa, jačanja kapaciteta turističkih aktera iz privatnog i javnog sektora u upravljanju kulturnom baštinom, jačanja kapaciteta u kreiranja i jačanju turističkog proizvoda i poslovnom planiranju u turizmu.

,,Ovaj projekat je kandidovan u okviru Prioriteta 2 - Ekološko i kulturno odgovorno djelovanje unutar dunavskog regiona, specifičnog cilja 2. Jačanja održivog pristupa u upotrebi prirodne i kulturne baštine i resursa, dunavskog transnacionalnog programa. Glavni cilj je otkrivanje potencijala zajedničke jevrejske baštine područja obuhvaćenih projektom i razvijanje modernih turističkih rješenja uz rezultate u vidu tematskih pilot projekata, kao i transnacionalnih turističkih proizvodai uloga", kazala je Pasinović.

Kreativni direktor Unibord Montenegro Vuk Lončarević približio je tematiku brendinga u okviru destinacija poput Kotora.

,,Kao agencija smo prije dvije godine napravili kompletan projekat tri "brendinga" grada Kotora. "Brending" jedne destinacije je vrlo ozbiljna tematika koja su mnoge zemlje u regionu, a i šire, prihvatile na poseban način. Kroz primjere ćemo pokazati kako funkcionišu ti sistemi i čemu služe. kroz primjere vizuelne discipline", kazao je Lončarević.

Predavač na Univerzitetu Crne Gore dr Ilija Moric govorio je o upravljanju kulturnom baštinom.

,,Osnovne teze moje prezentacije se odnose na to da se baštinom zaista upravlja što podrazumjeva održivo planiranje i organizovanje da bi se ta baština na pravi način očuvala i valorizovala.Takođe ću se baviti različitim oblicima kulturne baštine, oblicima razvoja turističkog proizvoda, oblicima valorizacije sa nizom praktičnih savjeta u sferi razvoja turističke ponude, kao i ostalih aspekata koji se tiču planiranja, organizovanja i razvoja turističke destinacije", rekao je Moric

Predavači na ovoj radionici bili su još i naučna saradnica Istorijskog instituta Univerziteta Crne Gore dr Tatjana Koprivica i prof. dr Sanja Peković.

Podijeli na: