Arhiva
SARADNJA NA JADRANU
Delegacija Ministarstva saobraćaja i pomorstva i Uprave pomorske sigurnosti, predvodjena državnim sekretarom Ministarstva saobraćaja i pomorstva Muamerom Hajdarpašićem, boravila je u Hrvatskoj 6. i 7. februara i tom prilikom održala niz sastanaka sa kolegama iz ove države.
Na sastanku koji je održan sa pomoćnikom ministra mora, prometa i infrastrukture Hrvatske Sinišom Orlićem, a kojem je prisustvovao i direktor Uprave pomorske sigurnosti Crne Gore Safet Kočan sa saradnicima, dogovoreno je niz konkretnih aktivnosti, kako bi se povećao stepen sigurnosti na moru.
Na odvojenom sastanku u kojem su prisustvovali i direktor Uprave za pomorstvo Slovenije Jadran Klinec sa saradnicima, razmatrane su mogućnosti zajedničke pripreme projektnih predloga koji bi se finansirali sredstvima EU, a u kojim bi učestvovale i druge zemlje jadransko-jonske regije.
Državni sekretar Ministarstva saobraćaja i pomorstva Hajdarpašić i direktor Uprave pomorske sigurnosti Kočan su u Rijeci prisustvovali Danu otvorenih vrata Centra ATRAC (Adriatic Training and Research Centre) - Jadranskog edukativno-istraživačkog centra za hitna reagovanja na zagađenje mora.
ATRAC je već prepoznat kao platforma za razmjenu znanja i iskustava u Hrvatskoj i šire i prilika je za crnogorske institucije da kontinuiranom saradnjom unapređuju svoje aktivnosti i funkcionisanje sistema generalno.
(Ministarstvo pomorstva)
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Društvo
RISANSKI OSNOVCI OSMISLILI KARTICE KOJE POVEZUJU GENERACIJE I ČUVAJU USPOMENE (AUDIO)
Politika
PREKINUTA SJEDNICA SO KOTOR: USVOJENI GODIŠNJI PROGRAMI OBAVLJANJA KOMUNALNIH DJELATNOSTI ZA 2026. DOO KOMUNALNO KOTOR I DOO VODOVOD I KANALIZACIJA, PREOSTALE TAČKE DNEVNOG REDA U NASTAVKU ZASIJEDANJA
Društvo
KAP ŽIVOTA – AKCIJA DOBROVOLJNOG DAVANJA KRVI 01. JULA U KOTORU
Društvo
ODRŽANA RADIONICA „ZAJEDNO KA ODRŽIVOM TURIZMU“
Kultura
MONTENEGRO INTERNATIONAL PIANO FESTIVAL - SPOJ KONCERATA, EDUKACIJE I TAKMIČENJA DO 21. JUNA 2026. (AUDIO)
Mali Oglasi