Arhiva
KLAVIRSKI KVINTET "STRETTO" NASTUPIO U KOTORU
Koncert klavirskog kvinteta STRETTO, u organizaciji kotorskog Kulturnog centra "Nikola Đurković" održan je sinoć u crkvi Svetog Duha, koncertnoj dvorani kotorske muzičke škole „Vida Matjan."
Ljubitelji klasične muzike uživali su u u maestralnom izvođenju Dvoržakovog Kvinteta za klavir i gudače u A Duru, Op. 81, kojim su pijanistkinja Milena Nikočevic, violinistkinje Eleonora Nikolić i Milena Vuković, violistkinja Mirjana Jovanović i violončelista Lazar Bubanja očarali publiku,
Izvođenje Dvoržakove kompozicije bilo je u rangu nastupa virtuoza na najeminentnijim evropskim scenama.
Klavirski Kvintet u A duru, jedno je od najtežih i najodgovornijih djela ovog žanra,
u kome su se veličanstveno ukrstili kvartetski instrumenati sa klavirom i među sobom.
Aplauzi nakon izvođenja svake kompozicije najbolje govore o uspješnoj interakciji izvođača i publike.
Klavirski kvintet "Stretto", oformljen je 2017. godine.
Koncert u crkvi Svetog Duha bio je njihovo drugo gostovanje pred kotorskom publikom, a u okviru Muzičkog programa Kulturnog centra "Nikola Đurković".
(JU Kulturni centar "Nikola Djurković" Kotor)
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Društvo
KOTOR OBILJEŽAVA JUBILEJ OBNOVE NEZAVISNOSTI CRNE GORE KROZ KULTURU, TRADICIJU I SIMBOL MIRA
Društvo
CRNA GORA PROSLAVLJA 21. MAJ - DVADESET GODINA OD OBNOVE NEZAVISNOSTI
Društvo
OBRAĆANJE PREDSJEDNIKA MILATOVIĆA: 20 GODINA NEZAVISNOSTI-DA JE VJEČNA UREĐENA, PRAVEDNA, EVROPSKA CRNA GORA
Društvo
PREDSJEDNIK JOKIĆ ČESTITAO DAN NEZAVISNOSTI
Društvo
PREDSJEDNIK SO KOTOR VOJIN BATUTA ČESTITAO DAN NEZAVISNOSTI
Mali Oglasi