Arhiva
IZLOŽBA U GRADSKOJ GALERIJI U STAROM GRADU
Izložba likovnih radova, članova Nevladine organizacije „Slikarski uranak" biće otvorena u Gradskoj galeriji Kotor, danas, sa početkom u 18 sati.
Gradska galerija ovom izložbom zatvara izlagačku sezonu u 2018. godini.
NVO Slikarski uranak osnovao je Miloš Uskoković 1993. godine, u saradnji sa Kulturno-prosvjetnom zajednicom Crne Gore i ULUCG. Miloš Uskoković, profesor u penziji, je bio predsjednik ove NVO prvih 19 godina, a nakon njega akademski slikar i takođe profesor u penziji Dragoljub Bato Brajović.
Uranak je međunarodna asocijacija stvaralaca, koja broji preko 400 članova, svih umjetničkih i naučnih profila. U proteklih 25 godina priređene su brojne manifestacije: slikarske kolonije, izložbe, književne večeri, izleti sa slikarskim i foto seansama, uz gostovanje članova iz regiona i svijeta.
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Zabava
DODIJELJENE DIPLOME I NAGRADE ZA PRVU LIGU BRIŠKULE I TREŠETE U KOTORU
Društvo
DAN OTVORENIH VRATA U SPECIJALNOJ BOLNICI ZA PSIHIJATRIJU 10. MAJA
Društvo
UNIJA SLOBODNIH SINDIKATA- PRVOMAJSKI PROGLAS
Društvo
ASTRAZENECA PARTNER CIM FORUMA 2026: PANEL „INOVACIJA KOJA TRAJE“ SPAJA NAUKU, UMJETNOST I KOMUNIKACIJU
Društvo
TRIVIĆ: USPJEŠNO REALIZOVAN NOVI MODEL MALE MATURE U CRNOJ GORI
Mali Oglasi