Arhiva
JANOVIĆ DANAS SA DJEČJIM PARLAMENTOM
Ministar sporta Nikola Janović odgovarao je danas na pitanja djece na IX zasijedanju Dječjeg parlamenta čiju je organizaciju ove godine podržalo Ministarstvo sporta, u saradnji sa NVO Centar za prava djeteta.
Tom prilikom ministar Janović je istakao da je Ministarstvo sporta finansiralo 20 projekata za izgradnju, rekonstrukciju i adaptaciju sportskih objekata, od čega je 17 završeno, čime su značajno unaprijeđeni uslovi za bavljenje sportom, što mladim ljudima omogućava nove sportske sadržaje.
Janović je, takođe, kazao da Vlada Crne Gore i Ministarstvo sporta itekako vode brigu o svojim najmlađima, te će u 2019.godini novim rješenjima Zakona o sportu, kao što je dječji sport, pomoći roditeljima u plaćanju članarina klubovima i na taj način omogućiti da se njihova djeca bave sportom i u situaciji kada roditelji nijesu u mogućnosti da im to obezbijede.
Ministar je takođe istakao da je značajno unaprijeđen školski sport u koji je Ministarstvo sporta po prvi put uključilo 70 škola i preko 2500 djece koja se sada u kontinuitetu tokom školske godine bave sportom.
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Društvo
DOBROTA - UREĐEN POTHODNIK
Društvo
DIO ŠKALJARA BEZ VODE DO PODNE (23.03.2026.)
Kultura
KLAVIRSKI PORTRETI- MOCART, PROKOFJEV, SATI
Društvo
VANREDNA SJEDNICA SKUPŠTINE AKCIONARA RIVIERA AD KOTOR DANAS OD 11 SATI
Kultura
OPŠTINSKO TAKMIČENJE U RECITOVANJU POVODOM SVJETSKOG DANA POEZIJE SJUTRA U 12 SATI
Mali Oglasi