Arhiva
RADOVI NA SEKUNDARNOJ MREŽI U ZAVRŠNOJ FAZI
Radovi na sanaciji sekundarne vodovodne mreže u Dobroti i Orahovcu, mogli bi biti završeni za petnaestak dana – kaže za Radio Kotor tehnički direktor u gradskom vodovodu Velemir Dragić.
Prema njegovim riječima, do kašnjenja je jednim dijelom došlo zbog drugih instalacija ispod zemlje čiji položaj nije bio poznat ali i zbog tehničkih problema izvođača. " U svakom slučaju, radovi su najvećim dijelom završeni i mi smo zadovoljni. Preostaje da sada gradski vodovod obavi svoj dio posla, a to je prespajanje objekata na novu i izbacivanje stare mreže iz upotrebe" – kazao nam je Dragić.
Podsjetimo, radovi koje izvodi firma "Jedinstvo" iz Sevojna, počeli su u februaru ove godine.
Podrazumijevali su zamjenu sekundarne mreže u Grblju, od industrijske zone do Radanovića, na potezu od Doma zdravlja do Gimnazije i Pomorske škole, u Daošinama, na Kampu, naselju Sveti Stasije i u Orahovcu.
Radovi se izvode u okviru projekta "Vodosnabdijevanje i odvođenje otpadnih voda na Jadranskoj obali/Faza V-1", a vrijednost projekta je oko 880 hiljada eura.
Projekat se većim dijelom finansira iz kredita KFW banke, a jednim dijelom sredstvima koje je obezbijedila Opština Kotor.
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Sport
OFK GRBALJ PREPOZNAJE TALENAT I RAD-KLJAJEVIĆ POTPISAO STIPENDIJSKI UGOVOR
Društvo
ČLANOVI OBNOR-A KOTORA, TIVTA I HERCEG NOVOG POSJETILI SPOMEN OBILJEŽJA NA PODIMA I SAVINI
Ekonomija
VELIKO INTERESOVANJE AMERIČKIH MEDIJA I TUROPERATORA ZA CRNU GORU
Društvo
OPREZ ZA VOZAČE- NEZGODA U BLIZINI TROJICE
Društvo
DOBROTA - SANIRAN DIO OGRADNOG KAMENOG ZIDA INSTITUTA ZA BIOLOGIJU MORA
Mali Oglasi