Arhiva
DVADESET SEDAM GODINA OD PROGLAŠENJA EKOLOŠKE DRŽAVE
Na današnji dan prije dvadeset sedam godina crnogorski parlament je na Žabljaku, u srcu Nacionalnog parka „Durmitor", koji se nalazi na spisku Svjetske kulturne i prirodne baštine pod zaštitom UNESKO-a, proglasio Crnu Goru ekološkom državom.
Predsjednik države Milo Đukanović je otvarajući danas u Podgorici konferenciju pod nazivom "Zadužbina budućnosti" kazao da je Deklaracija o ekološkoj državi bila polazna tačka savremenog razvoja Crne Gore.
"Ona je u konačnom dovela do obnavljanja državne nezavisnosti, do članstva u NATO savezu, i na korak do članstva u Evropskoj uniji. I danas, nešto duže od četvrt vijeka kasnije, i dvanaest godina od preuzimanja pune odgovornosti za budućnost naše države, nesmanjeno smo posvećeni strateškim prioritetima ekonomskog i društvenog razvoja utemeljenog u sistemu vrijednosti evropske i evroatlantske zajednice država" – rekao je, pored ostalog, Đukanović.
Foto: Vijesti
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Kultura
MLADI TALENTI ŠOSMO VIDA MATJAN OTVORILI FESTIVALSKO LJETO U KOTORU
Sport
USPJEŠNA SEZONA ZA STK KOTOR, CILJEVI ISPUNJENI
Sport
KK KOTOR PO TRADICIJI UČESNIK TURNIRA U ITALIJI
Sport
MILJENOVIĆ NA EVROPSKOM PRVENSTVU U AUSTRIJI
Društvo
NAUTIKA USPJEŠNO IZAŠLA IZ NEVREMENA
Mali Oglasi