Alat za prilagodljivost

  • Veći tekst
  • Font za disleksiju
  • Podebljanje teksta
  • Crno-bijelo
  • Visoki kontrast
  • Kursor
  • Resetuj
  • Pristupačnost

Arhiva

09.09.2018
491

VIH: STEKLI SMO UGLED, PROSTORIJE PROBLEM

1A1A1ASAH VIHŠahisti "Kotora" nedavno su u Premijer ligi Crne Gore osvojili peto mjesto, što je naveći uspjeh u istoriji kluba.

Ovaj veliki rezultat uz kapitena Antuna Viha ostvarili su Marko Nenezić, Milan Draško, Novak Čabarkapa, Vaso Petijević, Miodrag Ćetković, Milorad Ratković, Stevan Mitrović, Saša Vujković i Pavle Orbović.

"Imali smo u početku težak raspored i startovali slabije, ali smo kasnije bili sve bolji i bolji i kada tome dodamo da su Tivćani bili četvrti, a mi peti, možemo reći da je bokeljski šah na turniru u Nikšiću dobro prošao.
Nikšić se pokazao kao dobar domaćin i nosimo lijepe utiske", kaže za naš program kapiten Vih i dodaje:
"Nastojimo da održimo ugled kotorskog šaha i zato organizujemo brojne priredbe.
Uskoro ćemo, negdje oko 10. oktobra, imati promociju knjige Milana Draška, kao i simultanku, sve pod nazivom "O šahu sa velemajstorom", a pred kraj godine očekuje nas još jedan tradicionalni Novogodišnji turnir, koji organizujemo u Resursnom centru Dr Peruta Ivanović u Škaljarima".

Govoreći o tome kakva je budućnost ove igre u Crnoj Gori, Vih je kazao da se za iduće prvenstvo planiraju uvesti dvije omladinsko ženske table, da će biti osam učesnika na jednom meču, te da je želja da se unaprijedi ženski šah.

Glavni problem šahovskog kluba Kotor jesu prostorije.

"Trenutno smo u objektu kod Ljetnje pozornice u Starom gradu. Zbog duga našeg prethodnika, bila nam je isključena struja, mada je to sada riješeno.
Međutim, iz Opštine nam je rečeno da ćemo taj prostor morati da ustupimo i ponuđeno je, da u Dobroti u zgradu 'Mravinjak' dijelimo prostorije sa Lovačkim klubom odnosno da ih zajednički koristimo.
No, njihov Upravni odbor se nije složio sa tim, predlog je odbijen i za sada nemamo nikakvih ponuda.
Novi Zakon o sportu propisuje, da nećemo moći da se registrujemo, ukoliko nemamo svoj prostor za rad i strah me da ćemo doći doći u situaciju da ugasimo klub.

Uskoro ćemo se direktno obratiti opštinskom Sekretarijatu za kulturu, sport i društvene djelatnosti i vidjećemo kako će se odvijati situacija. Stekli smo ugled,ali svi nas pitaju, gdje su vam prostorije.
Slične probleme imaju i šahisti iz nama susjednih gradova", rekao je kapiten i sekreta kotorskog kluba i osvrnuo se na rad Škole šaha:

"Prošle godine okupili smo oko 20 pionira i radili zahvaljujući saradnji sa Kulturnim centrom "Nikola Đurković" odnosno Gradskom biblitekom i čitaonicom.
Međutim, dio zgrade u kojem smo radili, zbog krova, mora da se sanira. Imali smo i problem sa projektorom koji se pokvario. U pomoć nam je protekla Turistička organizacija Kotor i sada je u toku proces nabavke novog.
U svakom slučaju, ove pionire ne želimo da izgubimo,ali im moramo stvoriti uslove za rad",dodao je Vih.

Šahovski klub "Kotor" ovog ljeta je organizovao zajedno sa porodicom Vujković i Mjesnom zajednicom Prčanj, 33.Memorijal Đoka Vujkovića,a prepoznat je i po šahovskim druženjima i velikim baštenskim šahom na Pjaci od kina,koji,pogotovo u turističkoj sezoni skreće pažnju domaćih i stranih gostiju te doprinosi popularizaciji ove drevne igre.

Podijeli na: