Arhiva
REZERVNA KULTURA KNJIGA O KANTAUTORSKOJ GERILI NA EX YU PROSTORU
Miloš Zubac, književnik, kantautor i muzičar iz Novog Sada, promovisao je sinoć u Galeriji solidarnosti knjigu "Rezervna kultura".
Knjiga je jedinstvena muzička hronika koja govori o novoj kantautorskoj gerili na prostoru nekadašnje jugoslovenske države i ujedno je dragoceni osvrt na cijelu alternativnu muzičku scenu o kojoj se u javnosti nedovoljno zna.
O knjizi je govorio pjesnik Obrad Pavlović.
,,Kad sam se po prvi put susreo sa knjigom ,,Rezervna kultura" sama forma kazivanja mi je nalikovala na alhemijski proces.Govoriti o ljudima sa kojim vas povezuje milenijsko prijateljstvo, temacki srodno sa Mihizovom ,,Autobiografiom o drugima". Nimalo slučajno nijesam povezao „REZERVNU KULTURU" sa alhemijom. Na prostorima gdje je po svim šavovima došlo do razjedinjavanja nalik na inverzivni hemijski proces desilo se alhemijsko čudo objedinjavanje. Čuvam se od klopke da neupadnem u političku dimenziju priče, jer se o ovoj knjizi može govoriti samo u esteckim vrijednosnim kategorijama", dodao je Pavlović.
Na promociji su osim autora knjige Miloša Zubca nastupali i Sonja Šešlija zajedno sa Isidorom i Aleksandrom Milivojević koji su zajedno sa Milošem stvarali u grupi "Prkos drumski".
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Kultura
𝐊OTORART AKADEMIJA ZA KREATIVNE PRODUCENTE
Društvo
ODRŽAN OKRUGLI STO O ZAŠTITI MALOLJETNIKA U DIGITALNOM OKRUŽENJU
Društvo
MZ ŠKALJARI: RADIONICA RUČNE IZRADE SVIJEĆA ODRŽANA U DOMU KULTURE
Društvo
PK VJEVERICA REALIZOVAO AKCIJU ČIŠĆENJA VRMCA I STAZE KA MAROVIĆIMA
Društvo
SAOPŠTENJE UDRUŽENJA POMORSKIH KAPETANA CRNE GORE POVODOM ESKALACIJE SUKOBA U PERSIJSKOM ZALIVU
Mali Oglasi