Arhiva
ZLATO ZA CRNU GORU U SVJETSKOJ LIGI
Vaterpolo reprezentacija Crne Gore osvojila je zlato u Svjetskoj ligi, pošto je sinoć u finalu u Budimpešti pobijedila domaćina Mađarsku 13-11 nakon peteraca.
U regularnom dijelu bilo je 9-9.
Za Crnu Goru golove sa peterca dali su Ivović,Đurđić,Drašković i Brguljan,a za Mađare Batori i Manherc,a promašili su Vamoš i Zelanki.
Mišić i Ivović su u regularnom toku za tim Vladimira Gojkovića dali po 3 gola,a po 1 Petković,Janović i Drašković.
Ovo je drugi trijumf Crne Gore u Svjetskoj ligi.
Prvi put "ajkule" su bile najbolje 2009. godine,kada je finalni turnir održan u Podgorici.
Treće mjesto osvojila je Španija,koja je bila bolja od Japana 12-7,peta je Hrvatska jer je savladala Australiju 10-8,a sedme su SAD nakon trijumfa nad Kazahstanom 9-3.
Crna Gora kao pobjednik Svjetske lige dobija 100.000 dolara,a Mađarska kao drugoplasirana 70.000.
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Kultura
HORSKI FESTIVAL U JEDINSTVU PJESMOM SRCU, OD 26. DO 28. JUNA
Društvo
GRADSKA RIVA I MALI PARK – UKLONJENI PANJEVI, RUPE PREKRIVENE PALETAMA
Ekonomija
INFO DAN I RADIONICA “FORMA ZA BIZNIS PLAN – OBRAZAC 2”
Društvo
UCG PRVI UPISNI ROK- NA POMORSKOM FAKULTETU 220 SLOBODNIH MJESTA, 150 NA FAKULTETU ZA TURIZAM I HOTELIJERSTVO
Društvo
U KOTORU TRI BRODA SA 7.486 PUTNIKA
Mali Oglasi