Arhiva
IZLOŽBA SKULPTURA U TIVTU
Otvaranje izložbe skulptura autorke Vlatke Vujošević će se upriličiti u Muzeju i galeriji Tivat, u petak 22. juna 2018. godine u 20 časova.
Vlatka Vujošević, rođena je 1978. godine u Titogradu, SFRJ. Diplomirani je student Fakulteta likovnih umjetnosti na Cetinju, odsjek Vajarstvo. Živi i radi u Podgorici. Učesnica je mnogih kolektivnih i samostalnih izložbi.
O Vlatkinom radu teoretičarka i istoričarka umjetnosti Marija Saičić je zapisala: "Kada govrimo o stvaralaštvu Vlatke Vujošević, najprije govorimo o lakoći i jednostavnosti izraza, koji je krajnje konkretan, realan i iskren. Izbjegavajući tradicionalne materijale, ona upotrebljava poliestersku smolu koja doprinosi njenoj originalnosti i ozbiljnosti u radu. Nastali pod uticajem čistih emocija njeni radovi teže neusiljenosti, toplini i ljudskosti, osjetno su svedeniji i neposredniji bez suvišnih ukrasa. Figure su uglavnom statične, u stojećem ili sjedećem položaju, bez lica i bez ikakvih karakternih osobina."
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Kultura
OTVOREN INTERNACIONALNI LJETNJI KOTORSKI KARNEVAL - DUH MAŠKARA I FEŠTE
Društvo
RADULOVIĆ: DVOJICA CRNOGORSKIH POMORACA SA BRODA MSC FRANCESCA KRENULA KUĆI; USKORO POVRATAK I PREOSTALE DVOJICE
Društvo
DIJETE U ZAKLJUČANOM AUTOMOBILU: NEKOLIKO MINUTA MOŽE BITI KOBNO
Društvo
POTPREDSJEDNIK OPŠTINE KOTOR DR IGOR KUMBUROVIĆ ODGOVORIO NA PITANJE SLUŠATELJKE RADIO KOTORA O VODOSNABDIJEVANJU
Društvo
SAOPŠTENJE ZA JAVNOST POVODOM ODRŽANE DRUGE PONOVLJENE REDOVNE SKUPŠTINE AKCIONARA
Mali Oglasi