Arhiva
SINOĆ ODRŽANA KOTORSKA PAŠTA 4
Manifestacija "Kotorska pašta 4" u organizaciji Mjesne zajednice Stari grad, održana je sinoć na Pjaci od kina.
Predsjednica MZ Stari grad Dragana Knežević kazala je za Radio Kotor, da je sama manifestacija kao ideja imala za cilj da se sačuva ono što je tradicionalno, kotorsko.
,,Kotorska pašta se pojavila u najnovijem nacionalnom turističkom vodiču pod imenom ,,Ukusi i arome Crne Gore", gdje je zastupljena kao poseban specijalitet iz Kotora. Od ostalih krempita razlikuje je to što se pravi od ručno rađenih kora bez aditiva, vještačkih dodataka, već se koriste samo prirodni sastojci, brašno, jaja , mlijeko, vanilin šećer i biljna mast. Cilj kompletnog projekta je da se kotorska krempita zaštiti i da se stavi na listu nematerijalnih kulturnih dobara Crne Gore", dodala je Knežević.
Direktorica Turističke organizacije Kotor Ana Nives Radović ističe da ovakvi događaji pokazuju da čuvamo tradiciju.
,,Kada su prije desetak godina kruzeri počeli da dolaze u grad mnogi su govorili da grad neće imati koristi od toga upravo iz razloga što su vjerovali da gosti koji na brodu imaju sva tri obroka zapravo neće posjećivati lokalne restorane i kafiće. Ono što možemo vidjeti je da se većina kafića transformisala u restorane uparavo zato što gosti koji dolaze cijene našu gastro ponudu, što prepoznaju ono što nudimo i zato što žele da probaju nešto što je autentično. Kotorsku krempitu preporučujemi kao desert turistima koji su upoznati da se lokalna kuhinja najviše sastoji od ribljih specijaliteta, pa nakon ribe ne bi bilo zgodno probati neki čokoladni kolač a krempita je nešto što se može jesti poslije svega. Upravo zato nema restorana u Kotoru koji ne služi krempite na ovaj ili onaj način a ovi događaji doprinose da se ona pamti po autentičnom receptu."
U muzičkom dijelu programa nastupila je kotorska grupa "Tri kvarta", a program je vodila Slađana Vučetić.
Pokrovitelj manifestacije je Opština Kotor, a sponzor Turistička organizacija Kotor.
{gallery}1a1apasta18{/gallery}
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Društvo
TRADICIONALNI SVETOSAVSKI PRIJEM – GRAMATE NAJBOLJIM UČENICIMA GRBLJA: STAŠI, SARI, VUKU I LUKU (VIDEO)
Društvo
ODRŽAN TRADICIONALNI SVETOSAVSKI PRIJEM – DONKOVIĆ, VUKŠIĆ, LATKOVIĆ I BUBANJA NAJBOLJI UČENICI GRBLJA
Društvo
IZ SJEĆANJA NOVINARA DUŠANA DAVIDOVIĆA - DOK PALME NJIŠU GRANE
Sport
SVEČANA SJEDNICA PLANINARSKOG KLUBA VJEVERICA 28. JANUARA
Sport
POBJEDA GIMNAZIJALCA U PLJEVLJIMA, ĆOROVIĆ 31 POEN
Mali Oglasi