Arhiva
JADRAN ISPLOVIO SA DRUGOM GRUPOM UČENIKA
Školski brod Jadran juče je sa obale Pine isplovio sa drugom grupom učenika Srednje pomorske škole na trodnevnu obuku na školskom brodu "Jadran".
Isplovilo je 59 učenika trećih razreda, a njima su, kao i grupi učenika koji su bili na brodu prošle sedmice, identični zadaci.
Planirano je da učenici odsjeka nautički tehničar praktično vježbaju sve naučne vještine iz oblasti navigacije i mornarskih aktivnosti vezanih za brod i plovidbu.
Učenici brodomašinskog odsjeka obučavaće se praktično sa svim uređajima vezanim za pogon i plovidbu broda. Obuka, osim dnevnih aktivnosti, predviđa i navigaciju u noćnim uslovima.
Za danas su planirani pomorski radovi tokom boravka na sidru, dizanje i spuštanje čamaca i mornarske vještine. U poslijepodnevnim satima slijedi obalna navigacija (izračunavanje devijacije kompasa, određivanje pozicije itd.) Druga noć biće boravak na sidrištu Zelenika, sa uobičajenim aktivnostima.
Treći dan je priprema i primopredaja broda, te uplovljavanje u Tivat oko 14 sati.
Sa učenicima su isplovili profesori: Bogdan Radović, Jovan Mrsulja, Gojko Jokić, Risto Miranović i Željko Gotesgreber.{gallery}1a1jadrandrugagrupa{/gallery}
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Sport
CRNA GORA-MOLDAVIJA U KOTORU 1.APRILA
Sport
DANAS SA BELGIJOM,ĆOROVIĆ U REPREZENTACIJI
Kultura
PREPORUKE ZA ČITANJE IZ KNJIŽARE SO ( 27.03.2026.)
Društvo
ASFALTIRANJEM RUPA SANIRAN PUT KROZ PERAST
Društvo
REAGOVANJE DOO “KOMUNALNO KOTOR”: NA PIJACI 14 STOLOVA ZA PRODAJU RIBE, ZA GODIŠNJU REZERVACIJU PRIJAVILA SE TRI LICA
Mali Oglasi