Arhiva
DOBAR NASTUP JEDRILIČARA MARKOVIĆA U FRANCUSKOJ
Juče je u francuskom gradu La Rochelle, inače poznatom jedriličarskom centru, završeno Seniorsko evropsko prvenstvo za klasu Laser.
Jedriličar Ilija Marković iz JK Delfin Tivat, takmičio se u klasi Laser Standard.
Ilija, sa svojih 16 godina inače najmlađi takmičar na prvenstvu, u kokurenciji 160 jedriličara, zauzeo je 29. mjesto u bronzanoj grupi.
Inače 21. na svijetu u klasi Laser Radial, ove sezone je prešao u klasu laser Standard.
Ovo je njegovo drugo međunarodno takmičenje u seniorskoj konkurenciji u olimpijskoj klasi Laser Standard i predstoji mu puno rada i važnih međunarodnih takmičenja.
Na smotri najboljih jedriličara Starog kontinenta učestvovalo je ukupno 330 jedriličara iz 48 država.
Tokom 6 takmičarskih dana, odjedreno je 12 regata.
Vjetar je tokom takmičenja bio 10 do 20 čvorova jačine,saopšteno je iz JK Delfin Tivat.
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Društvo
ELENA LJILJANIĆ: LOKALNI JAVNI EMITERI I DALJE DRŽE STABILNU POZICIJU
Društvo
KOTOR: UHAPŠEN PRIPADNIK IRANSKE REVOLUCIONARNE GARDE, HAKERSKIM NAPADIMA OŠTETIO SAD ZA 3,4 MILIJARDE DOLARA
Kultura
AKCIJOM GRAĐANA KNJIŽNI FOND PRVE JAVNE BIBLIOTEKE PRIVREMENO ZBRINUT U DOMU STARIH „GRABOVAC“ U RISNU
Ekonomija
U KOTORU DANAS BORAVI 9 023 GOSTA
Društvo
U SASTAVU DVD BOGOLJUB BREZIĆ PERAST 16 PROFESIONALACA I 15-TAK VOLONTERA - DRAGUTINOVIĆ: OPREMA FUNKCIONALNA, VOZILA U ISPRAVNOM STANJU
Mali Oglasi