Arhiva
PREPORUČENE AKTIVNOSTI ZA "ZELENIJE" LUKE
Snabdijevanje brodova električnom energijom sa kopna, upravljanje balastnim vodama, „zelene" nadogradnje lučke mehnizacije, instalacija sistema za kontrolu emisija u vazduh i razvoj ICT aplikacija u cilju podizanja efikasnosti lučkih operacija, preporučene su aktivnosti koje treba predvidjeti pri izradi akcionih planova za optimizaciju aspekata životne sredine u lukama, zaključeno je na sastanku fokus grupe projekta SUPAIR ( INTERREG ADRION program) održanom u Luci Bar, a čiji je Ad Luka Kotor partner.
Kako saopštavaju iz Luke definisani su osnovni ciljevi SUPAIR projekta koji se odnose na uspostavljanje trans-nacionale mreže lučkih uprava, terminal operatora, tehničkih organizacija i svih ostalih relevantnih aktera kroz čije aktivnosti bi se kreirala zajednička metodologija za optimizaciju aspekata životne sredine u lukama (prvenstveno emisije u vazduh i ispuštanja u vodu).
Na bazi utvrđene zajedničke metodologije i izrađenih akcionih planova za optimizaciju aspekata životne sredine u svakoj od sedam morskih luka uključenih u projektni konzorcijum prišlo se izradi pomenute strategije usmjerene ka redukciji emisija štetnih gasova u atmosferu po osnovu lučkih djelatnosti.
Ispred Luke Kotor AD rad je prezentovao dr Pavle Popović.
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Društvo
IZ ARHIVSKIH DOKUMENATA GOST JE STIGAO. A PRAVILA SU VEĆ POSTOJALA
Društvo
APEL ZA ZAŠTITU KOTORSKOG ZALIVA I POZIV ZA SARADNJU
Društvo
U KOTORSKOJ LUCI 3 KRUZERA I KATAMARAN “ANTONIJA”
Kultura
PREDAVANJE DR MILIJANE KANDIĆ-SIMONOVIĆ 26. AVGUSTA - DUČIĆ PRED SJAJEM KOTORSKIH DRAGULJA
Kultura
PAVO MARINKOVIĆ ZA „NEDJELJNI RAZGOVOR“- OD SBUTEGINE PRIČE DO FILMSKOG “OGLEDALA” ČOVJEKOVE SAVJESTI (AUDIO)
Mali Oglasi