Alat za prilagodljivost

  • Veći tekst
  • Font za disleksiju
  • Podebljanje teksta
  • Crno-bijelo
  • Visoki kontrast
  • Kursor
  • Resetuj
  • Pristupačnost

Arhiva

02.05.2018
267

VOLONTERSKI DAN

1a1akcijaglastva18NVO Kulturno zavičajno udruženje „Napredak" Gornja Lastva i „Naša akcija" iz Kotora organizovale su proteklog vikenda volonterski dan (volontersku akciju) u okviru kojega su bile čišćene i uređivane javne površine u centru Gornje Lastve.

Nakon akcije čišćenja održan je i edukativni čas, tokom kojeg se razgovaralo o ulozi mladih u očuvanju prostora, potrebe očuvanja graditeljskog nasljeđa i pogled mladih na temu: Prostor, mladi i nasljeđe. U aktivnostima je učestvovalo 30 mladih ljudi i 5 starijih volontera.

{gallery}1a1akcijaglastva18{/gallery}

Volonterski dan se organizuje u sklopu projekta „StroNGO", čiji je cilj da se doprinese razvoju snažnijeg civilnog društva u Boki Kotorskoj. Vodeći partner u projektu „StroNGO" je NVO „Expeditio", dok su ostali partneri četiri organizacije sa područja Boke Kotorske: "Naša akcija" iz Kotora, "Urban Nova" iz Herceg Novog, Kulturno-zavičajno udruženje "Napredak" Gornja Lastva i "Agora" iz Budve. Projekat je odobren kroz program Evropske unije IPA 2014 Civil Society Facility Montenegro.

Podijeli na: