Arhiva
MEŠTAR I FUREŠTA - NASTAVAK REALIZACIJE PROJEKTA BEZ MASKE
Organizacija „Meštar i furešta" iz Kotora sprovodi treći po redu projekat u Specijalnoj bolnici za psihijatriju u Kotoru. Projekat koji nosi naziv „Bez maske" podržala je Opština Kotor.
"U proteklom periodu održali smo šesnaest radionica sa pacijentima Specijalne bolnice u okviru radno-okupacione terapije. Među pacijentima su bili zastupljeni pacijenti sa hroničnog i akutnog odjeljenja, odjeljena za liječenje bolesti zavisnosti kao i sudskog odjeljenja. Radionice su se sastojale u upoznavanju pacijenata sa raznim slikarskim i vajarskim tehnikama i tom prilikom su oni kreirali svoje radove.
Kao posljednja faza projekta, biće upriličena izložba radova nastalih na tim radionicama. Izložba je planirana za drugu polovinu maja, o čemu će javnost blagovremeno biti obaviještena. Zamišljeno je da izložba bude prodajnog karaktera kako bi se prikupila neohodna sredstva za nastavak radno-okupacione terapije u ovoj ustanovi" – navodi se u saopštenju NVO "Meštar i furešta".{gallery}1a1mestarifuresta18{/gallery}
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Društvo
„SVJEDOCI JEDNOG VIJEKA“: BRODOVI KOJI SU KOTOR POVEZIVALI SA SVIJETOM
Društvo
KOMUNALNO: OD 1. JULA ODVOZ OTPADA SA PODRUČJA STAROG GRADA OD 19 DO 02 SATA
Kultura
KONCERT VIOLINISTE VUJADINA KRIVOKAPICA NA FESTIVALU GUDAČA U PERASTU
Društvo
BOKELJSKA MORNARICA DANAS BILJEŽAVA SVOJ DAN - MORNARI NA ULAZU U STARI GRAD
Društvo
OPŠTINA KOTOR POTPISNICA SPORAZUMA O SARADNJI U OBLASTI ZAŠTITE ŽRTAVA TRGOVINE LJUDIMA
Mali Oglasi