Arhiva
PRIMORAC 1986.GODINE OSVOJIO DUPLU KRUNU
Na današnji dan 27. aprila 1986. godine, vaterpolo klub "Primorac" osvojio je titulu prvaka Jugoslavije, a tri dana kasnije i Kup tadašnje države, kada je u finalu u Kruševcu savladao splitski "Mornar".
Bio je to prvi veliki uspjeh kotorskog vaterpola, a "dupla kruna" je tada proslavljena na veličanstven način.
Svi igrači i treneri bili su iz Kotora, iz istog kluba, što je i tada bila, a pogotovo kasnije, prava rijetkost.
Golmani Andrija Popović i Blaženko Radnjić, zatim Zoran Gopčević, Veselin Marković, Emil Nikolić, Ranko Perović, Mirko Vičević, Duško Ćirković, Zoran Nikčević, Zoran Kovačević, Vasko Lalošević, Dragan Strugar, Radule Dragović, Draško Krivokapić, trener Pavle Vičević i pomoćnik Slobodan Vičević, ispisali su zlatnim slovima istoriju, ne samo vaterpola, nego ukupnog sportskog pokreta u našem gradu.
Predsjednik kluba u tom periodu bio je Antun Pana Milošević, a sekretar Dragan Đurčić.
„Sa ove vremenske distance, od tri decenije, trezvenije, ali i sa više emocija, gledam na te uspjehe, nego onih dana kada smo ih postigli", rekao nam je trener trofejne generacije Pavle Vičević.
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Društvo
ODBOR SELJANA LJEŠEVIĆI I SAVJET MZ VRANOVIĆU UPUTIO OTVORENO PISMO MINISTRU ENERGETIKE I RUDARSTVA
Kultura
PREPORUKE ZA ČITANJE IZ KNJIŽARE SO (26.06.2026.)
Kultura
SVEČANO OBILJEŽEN DAN BOKELJSKE MORNARICE KOTOR PREZENTACIJOM IZLOŽBENE ZBIRKE I URUČIVANJEM INICIJATIVE ZA POSTAVLJANJE SPOMEN OBILJEŽJA – TRADICIONALNI DIO PROGRAMA VEČERAS
Društvo
„SVJEDOCI JEDNOG VIJEKA“: BRODOVI KOJI SU KOTOR POVEZIVALI SA SVIJETOM
Društvo
KOMUNALNO: OD 1. JULA ODVOZ OTPADA SA PODRUČJA STAROG GRADA OD 19 DO 02 SATA
Mali Oglasi