Arhiva
KVAR NA KABLU KOJIM SE VODOM SNABDIJEVA PUMPNA STANICA NA SVETOJ VRAČI
Kako nam je saopšteno iz gradskog vodovoda, sinoć je došlo do oštećenja kabla kojim se snabdijeva pumpna stanica na Svetoj Vrači. Tehnički direktor u gradskom vodovodu Velemir Dragić kaže da čine sve što mogu da premoste problem, ali da to nije jednostavno.
„Preostali dio vode koja je bila u rezervoaru smo sačuvali tako što smo vodu potrošačima u ovom naselju isključili od 1 do 6 sati ujutru. Jutros je puštena u sistem jedna polovina te vode, a drugu ćemo sačuvati za popodne jer postoji mogućnost da ovakva situacija potraje, pa je neophodno da potrošačima obezbijedimo vodu makar u jednom terminu o kojem bismo ih blagovremeno obavijestili" – navodi Dragić.
Problem je, kaže on, lociranje kvara za koje je neophodna posebna oprema. „Tražili smo od ekipa CEDIS-a da nam obezbijede uređaj za precizno lociranje, nakon čega bismo počeli sa popravkom" – objašnjava Dragić.
U vodovodu ne mogu precizirati do kada će ovakva situacija potrajati. „Planirali smo da vodosnabdijevanje prekinemo. Ne možemo predvidijeti koliko će zalihe vode potrajati, trebalo bi da to bude nekoliko sati. Ponoviću da ćemo drugu polovinu vode koju imamo u zalihama, koristiti kasnije ukoliko bude potrebno odnosno ako radovi na sanaciji kabla potraju duže" – rekao je Dragić.
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Društvo
SLUŽBA ZA INSPEKCIJSKE POSLOVE OPŠTINE KOTOR IZVRŠILA UKLANJANJE OSTAVLJENIH VOZILA I DRUGIH PREDMETA SA PROSTORA NEKADAŠNJE DINARE
Kultura
HORSKI FESTIVAL U JEDINSTVU PJESMOM SRCU, OD DANAS DO 28. JUNA
Društvo
SVJETSKI DAN BORBE PROTIV ZLOUPOTREBE I KRIJUMČARENJA DROGA
Kultura
34. KOTORSKI FESTIVAL POZORIŠTA ZA DJECU POD SLOGANOM „JESTE LI ČULI.. LETE LASTE, POZORIŠTE RASTE“
Društvo
ODBOR SELJANA LJEŠEVIĆI I SAVJET MZ VRANOVIĆU UPUTIO OTVORENO PISMO MINISTRU ENERGETIKE I RUDARSTVA
Mali Oglasi