Arhiva
O ZAPOSLENIM U OPŠTINI UZ GRAFIKON
Prethodnih dana crnogorska javnost je više puta pogrešno informisana da je broj zaposlenih u Opštini Kotor u porastu, pa se tako čak i u Skupštini Crne Gore baratalo brojem od 80 novozaposlenih. Juče je dijelu javnosti plasirana informacija da je Kotor jedna od četiri opštine koja "prednjači" u povećanju broja zaposlenih, bez posebnog navođenja da se pomenuti podaci odnose na period do 2017. godine.
Radi potpunog i tačnog informisanja građana obavještavamo sve zainteresovane da je u 2014. godini u Opštini Kotor bilo 197 zaposlenih, u 2015. godini 200. Sljedeće godine radilo je 197, a 2017. godine 189 zaposlenih.{gallery}1a1GRAFIKONOPSTINA18{/gallery}
Naglašavamo da od 21. februara 2017., kada je formirana nova lokalna vlast, nije bilo povećanja broja zaposlenih u Opštini Kotor.
U prilogu ove informacije šaljemo vam i grafikon o fluktuaciji broja zaposlenih za period od 2014. do 2017. Napominjemo da crvena linija pokazuje broj zaposlenih, a plava ukupan broj lica koja primaju nadoknadu, odnosno broj zaposlenih uvećan za broj lica koja kao bivši funkcioneri – koriste svoje zakonsko pravo da godinu dana po prestanku mandata primaju naknadu zarade jednaku onoj koju su primali za vrijeme dok su bili na funkciji. Nakon smjene prethodne i formiranjem nove uprave, broj bivših funkcionera koji primaju nadkonadu je prirodno porastao.
(Stručna služba predsjednika Opštine Kotor)
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Kultura
DAN BOKELJSKE MORNARICE (VIDEO)
Sport
MILJENOVIĆ PO OBIČAJU NAJBOLJI
Sport
ĆOROVIĆ NA REPREZENTATIVNOM SPISKU MILOŠEVIĆA
Sport
NAD BOKOM PO MJESEČINI 29. JUNA
Ekonomija
KOTORSKA PIJACA – SMOKVE 5, ŠUMSKE JAGODE 12 EURA
Mali Oglasi