Alat za prilagodljivost

  • Veći tekst
  • Font za disleksiju
  • Podebljanje teksta
  • Crno-bijelo
  • Visoki kontrast
  • Kursor
  • Resetuj
  • Pristupačnost

Arhiva

12.03.2018
335

O NOVCU JE VAŽNO ZNATI

novacCentralna banka Crne Gore obilježiće ove sedmice, od danas do 18. marta, Svjetsku nedjelju novca pod sloganom „O novcu je važno znati".

„ Ova manifestacija organizuje se na inicijativu Međunarodnog pokreta za finansijsku edukaciju djece i mladih (CYFI) i ima za cilj unapređenje finansijskih znanja i vještina, posebno kod ovih kategorija stanovništva.

Centralna banka Crne Gore, kao društveno odgovorna institucija, je i ove godine osmislila brojne aktivnosti za djecu i mlade kroz posjete vrtićima i osnovnim i srednjim školama u više crnogorskih gradova.

Takođe će jedan broj crnogorskih učenika posjetiti Muzej novca na Cetinju. Prilikom pomenutih posjeta, biće organizovana predavanja, kreativne radionice i diskusije na teme: novca, štednje, uloge i značaja finansijskih institucija i sl.

Kroz iniciranje i realizaciju ovakvih aktivnosti, CBCG promoviše finansijsku edukacju djece i mladih i daje doprinos sprovođenju ove globalne akcije koja okuplja više miliona učesnika širom svijeta" – saopšteno je iz Centralne banke Crne Gore.

Podijeli na: