Alat za prilagodljivost

  • Veći tekst
  • Font za disleksiju
  • Podebljanje teksta
  • Crno-bijelo
  • Visoki kontrast
  • Kursor
  • Resetuj
  • Pristupačnost

Arhiva

08.03.2018
246

TIVATSKI JEDRILIČARI USPJEŠNI U SPLITU

split ops18Završeno je Otvoreno prvenstvo Splita u jedrenju za klasu Optimist, gdje je učestvovalo šest jedriličara Jedriličarskog kluba „Delfin".

Na žalost vjetar nije bio naklonjen jedriličarima i organizatorima iz Splita, vjetra nije bilo za još tri planirane regate poslednjeg dana, pa su rezultati ostvareni u subotu, ostali i kao zvanični rezultati: Nikola Golubović je bio (2004.) 14., Pavle Musić (2006.) 23., Petar Klakor (2008.) 37., Vasilije Kurbanović (2005.) 52., Andrija Marković (2007.)56. i Nikolina Klakor (2008.) 63.

Optimisti Delfina su se vratili veoma zadovoljni ostvarenim rezultatima u Splitu, posebno što su Petar, Vasilije, Andrija i Nikolina, prvi put imali priliku da odmjere snage sa takmičarima iz regiona na moru van Boke Kotorske.

Krajnji rezultat je mogao da bude i bolji, ali je Petru i Nikolini nedostajalo malo sportske sreće i iskustva da stignu do pobjedničkog postolja.
U konkurenciji do 12 godina Petar je bio šesti, a Nikolina peta kod djevojčica.
Jedriličarski klub „Split" je bio odličan organizator.
Prvenstvo je organizovano za klasu Optimist, a učešće je uzelo 70 jedriličara. Sledeći izazov je opet u Splitu, ovog puta za jedriličare klase Laser.
U petak počinje regata Velika nagrada Mornara u organizaciji JK Mornar, na kojoj će jedriti šest naših jedriličara,saopšteno je iz tivatskog kluba.

Podijeli na: