Arhiva
ODRŽANA RADIONICA OMLADINA UČI OMLADINU
Radionica pod nazivom "Omladina uči omladinu: Zašto biti volonter?" održana je proteklog vikenda u prostorijama Kulturnog centra "Nikola Đurković" ( nekadašnji klub Nautika).
" Na skupu su predavali omladinci NVO Naša akcija, zatim Katarina Vukacinovic ispred Omladinskog kluba Budva, Kancelarije za mlade Budva i Ana Ašanin - ispred Omladinskog kluba Tivat. Prisustvovali su učenici OŠ "Naroni heroj Savo Ilic", OŠ "Ivo Visin", Gimnazije Kotor, predstavnica Kancelarije za prevenciju narkomanije Kotor, Fondacije Budva 2020 i naravno nama uvjek drag - Ilko MaroviĆ ispred Crvenog krsta Kotor. Nakon prezentacija uslijedila je i diskusija i druženje u cilju aktiviranja ovih volontera i razmjene ideja između opština.
Radionica je prva u nizu planiranih edukativnih i volonterskih aktivnosti za mlade u okviru projekta " Edukacijom i aktivizmom za ljepši grad i bolju budućnost". Pokrovitelj projekta je Opština Kotor, a nosilac projekta je nevladina organizacija "Naša akcija" koja se već od 2012. godine bavi građanskim aktivizmom i volonterizmom sa fokusom na mlade. Odmah sljedećeg dana omladinski volonteri (stari i novi članovi) učestvovali su u samoj podršci organizaciji karnevalskih aktivnosti, držali štand za crtanje lica na vratima grada. U znak zahvalnosti za uvijek odličnu podršku NVO Našoj akciji od strane kulturnog centra Nikola Đurkovic" omladina je završila i novu malu biblioteku na otvorenom i darovala je ovoj opštini za dalju upotrebu" – stoji u saopštenju MVO "Naša akcija".
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Društvo
CRNOGORSKI POMORCI DOBRO, IMAJU DOVOLJNO VODE I HRANE
Društvo
OPŠTINA KOTOR ULAŽE U OČUVANJE KULTURNE BAŠTINE I UNAPREĐENJE OPŠTINSKE IMOVINE
Sport
PAVIĆEVIĆ O PLASMANU CATTARA - SEZONA RAZOČARAVAJUĆA, BIĆE BOLJE DOGODINE
Zabava
MANIFESTACIJA DANI VINA I BOKEŠKE MUŠULJE SE ODLAŽE ZBOG NAJAVLJENIH LOŠIH VREMESNSKIH USLOVA
Društvo
POMORSKI MUZEJ SE PRIDRUŽUJE SINDIKATU KULTURE CRNE GORE - SJUTRA ŠTRAJK UPOZORENJA U CILJU POVEĆANJA ZARADA
Mali Oglasi