Arhiva
JUČE NA TRGU OD ORUŽJA ODRŽAN KONCERT OZBILJNE MUZIKE
"Na lijepom plavom Jadranu" naziv je koncerta klasične muzike koji je juče održan na glavnom gradskom trgu u Kotoru u sklopu manifestacije „Od Božića Do Božića".
U ime Turističke organizacije Kotor posjetioce je pozdravila direktorica Ana Nives Radović.
Publika je uživala uz zvuke klasične muzike, Vivaldija, Štrausa, Mocarta, i iz crnogorskog muzičkog opusa, kompozitora Milenka Pejovića u njegovom aranžmanu, klasike prilagođene za gusle.
Na koncertu su nastupili Vedrana Kovač klavir, Milena Rajković i Milena Vuković violina, Anda Buši viola, Lazar Bubanja violončelo, Predrag Vujović kontrabas, Angela Mijušković flauta, Milica Milanović sopran, Dijana Floršić-Marković mecosopran, Manja Pavićević i Ksenija Sinđić balerine i Luka Janković gusle.
U sklopu manifestacije „Od Božića Do Božića" koncertu je prethodila tradicionalna novogodišnja tombola na trgu.
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Društvo
IZ SJEĆANJA NOVINARA DUŠANA DAVIDOVIĆA - KOTOR POŽELJAN ZA SNIMANJE IGRANIH FILMOVA
Sport
RODRIGO ERNANDEZ KASKANTE, NAJBOLJI FUDBALER MUNDIJALA 2026, DANAS U KOTORU
Sport
PEROVIĆ ZA TRIJUMF BOKELJA NA OTVARANJU SEZONE
Zabava
RIBARSKO VEČE U KOSTANJICI: VEČE RIBE, KLAPE I DOBROG RASPOLOŽENJA (VIDEO)
Društvo
UDES NA PUTU RISAN-GRAHOVO; ČETVORO POVRIJEĐENIH, INTERVENISALI PERAŠKI SPASIOCI
Mali Oglasi