Arhiva
RADIONICA KNJIGAMA U SVIJET ČUDA
Juče je u JU Resursni centar za sluh i govor "Dr Peruta Ivanović" u Kotoru, održana radionica pod nazivom "Knjigama u svijet čuda".
Ovu radionicu održala je Jelena Vukasović, bibliotekarka u Gradskoj biblioteci i čitaonici u Kotoru uz pomoć Ane Radoman, dipl. defektologa oligofrenologa i Aleksandre Radević, dipl. defektologa surdoaudiologa.
Putovanje knjigama započeto je razgovorom o iskustvu u biblioteci. Učenici su upoznati sa lokacijom biblioteke, sa izgledom i pravilima koje ova ustanova ima. Zatim je uslijedilo upoznavanje sa konkretnim knjigama, putovanje kroz slikovnicu "Đir o Kotoru" i otkrivanje gdje se nalazi biblioteka. Jelena je pričala učenicima o svom poslu, šta to za nju znači i koliko knjiga se nalazi u biblioteci.{gallery}1aaradionica291117{/gallery}
Učenici su se najviše zadržali na knjigama čije su teme fantastična bića i čudni događaji. Čitali su i razgledali priče i legende o jednorozima, vampirima, vilama, trolovima, učili i bavili se mađioničarskim trikovima. Učionica se brzo pretvorila u mjesta koja postoje samo u mašti. Našli su vrijeme i za enciklopediju o životinjama, saznali kako love lavovi i kako se lemuri ponašaju, na kraju druženja čak i da pročitaju najvažnije strane o problemima tinejdžera.
Zakazana su nova druženja, a nove knjige čekaju da budu otkrivene,navodi se u saopštenju iz Kulturnog centra "Nikola Đurković" Kotor.
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Kultura
PREDSTAVLJANJE MONOGRAFIJE „DOBROTSKI IVANOVIĆI“ U PALATI GRGURINA
Kultura
PETI FESTIVAL ETNOLOŠKOG FILMA U RISNU: U FOKUSU PORODICA I PORODIČNO NASLJEĐE
Kultura
PROMOCIJA KNJIGE „CRNA GORA I SVETA STOLICA – HILJADUGODIŠNJA ISTORIJA“ AUTORA ANTUNA SBUTEGE
Kultura
„GLAS BOKE“ 29. AVGUSTA U KOTORU
Kultura
HUMANITARNI KONCERT ZELENI AKORDI ZA RANJENU OBALU - KONCERT SOLIDARNOSTI ZA OMIŠ I BOKU KOTORSKU, 31. AVGUSTA
Mali Oglasi