Arhiva
DVIJE ZLATNE MEDALJE ZA DOKLESTIĆ
Ovogodišnje Svjetsko novinarsko tenisko prvenstvo (WTCJ), 40. po redu, u organizaciji Svjetske asocijacije novinara–tenisera, AITJ, koja okuplja razne profesionalne struke vezane direktno ili indirektno za novinarstvo (novinari, novinski dopisnici, reporteri, fotoreporteri, tehnička podrška: tonci, snimatelji, realizatori, organizatori, ljudi iz marketinga, dopisnici, slovoslagači, grafičari, dizajneri, i druge struke iz štampanih i elektronskih medija, održano je u Dubrovniku. Pokrovitelj je bio Grad Dubrovnik i Turistička organizacija ovog grada.
Domaćin je bio teniski klub "Dubrovnik", čiji predsjednik Zoran Grbić je sa kapitenom hrvatskog tima, Zdravkom Cesarom, preuzeo sav teret organizacije.
Ovogodišnje svjetsko prvenstvo (WTCJ ) okupilo je oko 90 učesnika iz 11 zemalja.
Takmičenja su bila u starosnim kategorijama 45+, 55+ i 65 +, u singlu, kao i u dvije kategorije muškog i ženskog dubla i u mix dublu.
Prvenstvo je trajalo od 1. do 5. oktobra, a igrano je na terenima TK "Dubrovnik" na Lapadu.
Po broju osvojenih medalja najuspješnija je bila ekipa Italije, koja je osvojila ukupno 6 zlatnih medalja.
Ekipu Crne Gore predstavljala je Olivera Doklestić, koja je osvojila dva zlata i srebro, i učinila da je Crna Gora, uz Italiju, gledaju broj takmičara i osvojene medalje, bila najuspješnija zemlja učesnica prvenstva.
Doklestić je osvojila dvije zlatne medalje i titule Svjetske prvakinje za novinarke teniserke, u kategorijama starijeg ženskog dubla, sa Norom Adamcovom, iz Slovačke, nakon pobjede u finalu para iz Austrije: Furbaher-Riger, rezultatom 8:1.
Doklestić i Adamcova su 2013. na prvenstvu u Piještanima osvojile drugo mjesto u ženskim dublovima, u apsolutnoj konkurenciji.
Finalni meč mix dubla bio je mnogo dramatičniji.
Doklestić je igrala sa svojim starim partnerom Čedom Šoškićem, iz Srbije, sa kojim je već osvojila titulu, 2012. u Italiji, u Marina di Masa, a srebro u Budvi, 2011. i u Herceg Novom 2015. godine, dok je sa Janjićem 2013 u Piještanima, u Slovačkoj, osvojila prvo mjesto.
Ovog puta u finalu Šoškić i Doklestić su bili bolji od slovačkog para Nora Adamcova – Robert Kiš, rezultatom 9:7.
U singl konkurenciji, Doklestić je u finalu igrala protiv Talijanke Piperno, u dosta teškom i neizvjesnom meču, koji je okončan nakon dva i po sata igre sa dva taj brejka u tri seta rezultatom 7:6, 3:6 i 10:4 za Piperno.
Doklestićki je, tako, izmaklo treće zlato na 40. Svjetskom novinarskom prvenstvu.
Za novog predsjednika Svjetske novinarske teniske organizacije izabran je Hubert Riger, iz Austrije, kojem je dužnost predao dosadašnji predsjednik, Slovenac Bojan Buđa.
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Društvo
IZ SJEĆANJA NOVINARA DUŠANA DAVIDOVIĆA - DOK PALME NJIŠU GRANE
Sport
POBJEDA GIMNAZIJALCA U PLJEVLJIMA, ĆOROVIĆ 31 POEN
Sport
KOTOR SLAVIO U ULCINJU,ANTIĆ 19 KOŠEVA
Društvo
KAPETAN KORDIĆ: UVIJEK SAM POŠTOVAO MORE, ČUVAO BROD, POSADU I TERET (AUDIO)
Ekonomija
RADULOVIĆ: POMORSKE LINIJE BUDVA–DUBROVNIK I KOTOR–DUBROVNIK SAOBRAĆAĆE I OVOG LJETA
Mali Oglasi