Arhiva
16.08.2017
356
IN MEMORIAM MLADEN LOMPAR
Književnik Mladen Lompar preminuo je juče u Kotoru poslije duge i teške bolesti.
Lompar je bio pjesnik, esejista i kritičar, a objavljivao je likovne oglede i kritike.
Rođen je 1944. na Cetinju. Filološki fakultet je diplomirao u Beogradu. Radio je kao direktor Umjetničkog muzeja Crne Gore, a bio je i glavni urednik časopisa "Ars".
Bio je predsjednik Crnogorskog PEN centra, potpredsjednik Dukljanske akademije nauka i umjetnosti (DANU), član Matice crnogorske u Crnogorskog društva nezavisnih književnika.
Objavio je djela "Pustinožitelj", "Karabojno žitije", "Tajni osvit", "Noć poslije", "Uzalud riječ", "Prostor izgubljene svjetlosti", i "Kako preživjeti Vizantiju".
Dobitnik je najvećeg crnogorskog, državnog priznanja Trinaestojulske nagrade.
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Kultura
28.08.2026
70
PREDSTAVLJENA MONOGRAFIJA „DOBROTSKI IVANOVIĆI – POVIJESNI I KULTURNI TRAGOVI JEDNOG BOKELJSKOG POMORSKO-TRGOVAČKOG BRATSTVA“ AUTORA ŽELJKA BRGULJANA
Sport
28.08.2026
79
POBJEDA VATERPOLISTA NA STARTU MEDITERANSKIH IGARA, U NEDJELJU SA SRBIJOM
Društvo
28.08.2026
145
OSTOJIĆ: SREDNJU POMORSKU ŠKOLU POHAĐAĆE 517 UČENIKA/CA (AUDIO)
Društvo
28.08.2026
885
IVANOVIĆ: NASTAVU U OŠ NARODNI HEROJ SAVO ILIĆ POHAĐAĆE 79 PRVAKA, SVEČANI PRIJEM 1. SEPTEMBRA U 8 SATI U ŠKOLSKOM DVORIŠTU (AUDIO)
Kultura
28.08.2026
148
USPJEŠNO ODRŽAN ZAVRŠNI KONCERT NA FESTIVALU GUDAČA
Mali Oglasi