Arhiva
RONILAC UBIO MORSKU KORNJAČU !?
"Poštovane kolege, molim Vas da pogledate sliku koja je osvanula na društvenoj mreži Facebook danas oko 15:00 časova", stoji između ostalog u mejlu pristiglom na našu adresu radiokotor@t-com.me.
Riječima nevjerice koje upućuju da je ronilac ubio morsku kornjaču i da se pobjedonosno fotografisao iznad ove bezopasne životinje, obratilo nam se i još nekoliko slušalaca.
Ukoliko nije fotomontaža, neko bi ovo možda stavio u rubrike tipa "no comment" i sl. ali prije bi se reklo da u pomenutom ima mjesta i za zakonočuvare.
U svakom slučaju poruka koju fotografija sobom nosi je blago rečeno užasna, a vama poštovani korisnici sajta Radio Kotora, posebno mlađima, izvinjavamo na brutalnom prizoru.
Kako saznajemo, Institut za biologiju mora najoštrije je osudio čin koji se dogodio u mjestu Stoliv.
Institut je informisao nadležne organe u cilju da će službe preduzeti zakonom propisane mjere i pronaći počinioca ovog zločina.
"Ponovo molimo građane i turiste da shvate da more nije naše prirodno okruženje, već okruženje morskih organizama, a mi samo njegovi korisnici. Nadamo se da nećemo biti u prilici da svjedočimo i ubuduće ovakvim i sličnim nemilim događajima", navode iz Instituta.
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Kultura
TREĆE IZDANJE TIVAT PHOTO DAYS FESTIVALA
Kultura
KONCERT „BOKELJSKA ELEGIJA“ 8. APRILA U CRKVI SV. DUHA
Sport
SELEKTOR SAVIĆ ODABRAO TIM ZA KVALIFIKACIJE SVJETSKOG KUPA
Sport
CHAMPIONU 8 MEDALJA NA TROFEJU PODGORICE 2026
Sport
DVIJE POBJEDE MLADIH RUKOMETAŠA KOTORA, PAVIĆEVIĆ NAJEFIKASNIJI
Mali Oglasi