Arhiva
DRUŠTVO PROFESIONALNIH NOVINARA OSUDILO SASLUŠAVANJE KOLEGA
Društvo profesionalnih novinara Crne Gore ocjenjuje skandaloznim jučerašnje saslušavanje novinara dnevnika "Vijesti" Samira Adrovića i Jelene Jovanović zbog teksta koji su objavili u tom dnevniku.
„Pozivanje novinara da daju izjave "u svojstvu građana" i zahtjev da otrkieju izvor informacija je policijska metoda primjerena krajnje nedemokratskim režimima i zloupotreba službenog položaja.Ako policiji nije poznat Zakon o medijima koji štiti novinarske izvore, na raspolaganju su im edukacije i konsultacije sa onima koji to treba da znaju,njihovim šefovima.
Ako se ima u vidu činjenica da ovo nije izolovan slučaj, smatramo da je nužna hitna reakcija ministra unutrašnjih poslova i premijera.Uvjereni smo da ovakvi bahati postupci ne idu u prilog državi koja pokušava da prikaže napredak u oblasti vladavine prava, slobode medija i poštovanja ljudskih prava.
Ovakvi pritisci, nerešeni napadi na novinare, ekonomsko iscrpljivanje pojedinih medija i raniji primjeri saslušanja novinara, te optuženje novinara istraživača Jova Martinovića , upravo su razlog što je Crna Gora veoma nisko na ljestvici poštovanja slobode medija.
Tražimo od nadležnih organa da odmah ispitaju ovaj skandal i preduzmu mjere iz svoje nadležnosti kako se tako nešto više ne bi ponovilo, te da prestanu sa praksom zastrašivanja novinara koji rade posao u interesu javnosti", stoji u saopštenju koje potpisuje gen.sekretarka Društva profesionalnih novinara Crne Gore Mila Radulović.
Pogledajte još
Najnovije vijesti
Sport
DŽUDO KLUB KOTOR: 6 MEDALJA SA PRVENSTAVA CRNE GORE ZA NAJMLADJE
Politika
PETA SJEDNICA SO KOTOR 14. MAJA
Ekonomija
OD SJUTRA POSKUPLJENJE SVIH VRSTA GORIVA
Društvo
JANKOVIĆ: OČUVANJE RIBLJEG FONDA I ODRŽIVI RAZVOJ RIBARSTVA KLJUČNI SU PRIORITETI UDRUŽENJA RIBARA I POŠTOVALACA TRADICIONALNOG RIBANJA (AUDIO)
Društvo
POTPREDSJEDNIK OPŠTINE KOTOR ODRŽAO SASTANAK SA DIREKTOROM MONTENEGRO SPACE RESEARCH
Mali Oglasi