Alat za prilagodljivost

  • Veći tekst
  • Font za disleksiju
  • Podebljanje teksta
  • Crno-bijelo
  • Visoki kontrast
  • Kursor
  • Resetuj
  • Pristupačnost

Arhiva

04.07.2017
225

PROGRAM FESTIVALA

KOTORSKI FESTIVALU okviru glavnog programa Kotorskog festivala pozorišta za djecu večeras će u 20 sati na Pjaci od kina biti izvedena predstava "Kako rastu veliki ljudi-Njegoš za djecu". Radi se o kolektivnom autorskom projektu kojim kroz predstavu, a sada i knjigom, reditelj Petar Pejaković i glumci Slaviša Grubiša i Mišo Obradović, metodom govornih i fizičkih improvizacija propituju značaj djetinjstva i načina odrastanja, koristeći se sačuvanim materijalima i anegdotama o Njegoševom odrastanju.

Glavni pozorišni program ovogodišnjeg festivala donosi i predstavu "Džekil na ledu" Paolo Nani Teatra iz Danske koja će biti izvedena u 21 sat i 30 minuta na Ljetnjoj pozornici.

U okviru pratećeg programa, na Trgu od oružja od 21 sat Studio za balet i ples Mala sirena iz Kotora prirediće program "Noć kotorskih mačaka".

U isto vrijeme, u Muzeju grada Perasta počeće VII Festival gudača uz program "Pozdrav iz Beča".

U 22 sata Dramski studio "Prazan prostor" iz Podgorice u atrijumu Centra za kulturu „Nikola Đurković" izvešće program pod nazivom "Protiv sebe".

Podijeli na: